PRZYSTANEK GŁĘBOKA 17 – naleśnikarnia i restauracja

0
1710
fot. Maciej Kłek
- reklama -

Tramwaj cieszyński to historia, która żyje nie tylko we wspomnieniach. Wprawdzie ostatni kurs wąskotorówka wykonała 2 kwietnia 1921 roku, ale poszukujący jej śladów w Cieszynie nie będą rozczarowani. Na trasie przejazdu o łącznej długości 1793 metrów wiodącej od ul. Bielskiej aż do stacji kolejowej po drugiej stronie Olzy znajdowało się 12 przystanków. Jednym z nich był ALTER MARKT Stary Targ, przy którym dziś znajdziemy Naleśnikarnię i Restaurację PRZYSTANEK Głęboka 17.

To właśnie w tym miejscu, stara cieszyńska kamienica, przy ulicy Głębokiej pod numerem 17, pod podcieniami, ukryła restaurację, której powierzchnia zaskakuje wyjątkową głębią dając wrażenie imponującej przestrzeni oraz Ogródek Letni pokazujący ulice Głęboką.
W kameralnych wnętrzach, blisko wejścia, stoi urocza ławeczka z latarniami upamiętniająca miejsce tramwajowego przystanku i przywołująca ducha dawnych lat. Warto na niej przysiąść, by poczuć magię miejsca i przenieść się choć na chwilę w czasy tramwajowych przejażdżek po mieście…
Pan Remigiusz buduje to co najważniejsze w restauracji pyszną kuchnie, na czele stoi Szefowa Kuchni Pani Małgorzata , która dogląda każdą potrawę by zarówno wyglądała jak i smakowała. Obok tradycyjnych dań restauracja serwuje szeroki wybór naleśników. Tutaj znajdziemy zarówno naleśniki będące konkretnym, sycącym posiłkiem, jak i wykwintne, słodkie desery. Tradycyjna formuła często kryje intrygujące wnętrze, które nie zawiedzie także poszukiwaczy awangardowych smaków! Zaskakujące połączenia smakowe ciasta naleśnikowego, sera pleśniowego, gruszki z sosem miodowo-musztardowym, to, jak twierdzą bywalcy, raj dla podniebienia. Nawet Ci, którzy na co dzień nie przepadają za naleśnikami są pozytywnie zaskoczeni. W ofercie pancakes, naleśniki deserowe, wytrawne, holenderskie.

- reklama -