Gabriela Staszkiewicz kandyduje na nowego burmistrza Cieszyna

0
1156
- reklama -

Świeże informacje z grodu nad Olzą. Swój udział w wyborach na burmistrza miasta Cieszyna ogłosiła Gabriela Staszkiewicz – dotychczasowa Przewodnicząca Rady Miejskiej, która od czterech lat działa w ramach lokalnej i niezależnej inicjatywy jaką jest Cieszyński Ruch Społeczny CRS.  

Być dobrym gospodarzem

Gabriela Staszkiewicz podkreśla, że ważne jest, by traktować miasto jak swój dom i nie zaniedbywać żadnej z jego części. Zdaniem kandydatki na burmistrza Cieszyna nie wystarczy skupić się na wielkich projektach, ale trzeba zacząć zauważać także nieskoszone pobocza, zaśmiecone ulice, dziury w chodnikach, brak placów zabaw bez względu na to, czy sprawa dotyczy ścisłego centrum, czy też obrzeży miasta.

Człowiek dialogu

- reklama -

Gabriela Staszkiewicz kładzie nacisk na dialog z drugim człowiekiem. Rozmowy dają jej impuls do działania. W jedną z wrześniowych sobót w restauracyjnym ogródku na cieszyńskim rynku przekonywała mieszkańców, by podzielili się z nią swoimi spostrzeżeniami na temat miasta przy tradycyjnej cieszyńskiej kanapce śledziowej, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek Cieszyna. – Chcę w ten sposób zachęcić Cieszyniaków do głośnego wyrażania własnego zdania, do udziału w konsultacjach społecznych, które niestety do tej pory nie cieszyły się dużym zainteresowaniem – podkreśla Staszkiewicz. Dialog to podstawa budowania świadomego społeczeństwa – dodaje kandydatka. 

Doświadczona menadżerka

Czterdziestopięcioletnia kandydatka na urząd burmistrza z wykształcenia jest inżynierem chemikiem.  Ukończyła również studia z zakresu Public Relations. Jest mężatką, matką dwóch córek – Magdaleny i Agaty. Gabriela Staszkiewicz ma nie tylko doświadczenie w pracy w samorządzie, ale również,  zarządzaniu i public relations. Zawodowo i prywatnie związana jest od dawna z Marklowicami. To właśnie w PPG Cieszyn S. A., gdzie pracuje od 21 lat, nauczyła się projektowego podejścia do rozwiązywania problemów.  Jej celem jest to, by każdy mieszkaniec miał pewność, że poświęca się wystarczającą uwagę sprawom które go dotykają.

Artykuł finansowany z budżetu CRS