Co tak naprawdę oznaczają słowa „DOMYŚL SIĘ”?

0
62
- reklama -

Domyśl się jest wyzwaniem. Jest wyzwaniem rzuconym partnerowi. Komuś, na kim nam zależy, dla kogo nie chcemy być obojętni. Nie zwrócimy się w ten sposób do znajomej czy sąsiada. Osoba wyzwana to ktoś, z kim łączy nas szczególna więź emocjonalna, osoba od której wymagamy więcej. Może ona zyskać w naszych oczach lub nieco nas rozczarować. 

„Domyśl się” jest próbą. To sprawdzian, czy aby na pewno nadal dobrze rozumiemy się z naszą drugą połówką, czy nadal za sobą nadążamy. Partnerce zasmakowało niedawno  nowe danie? Świetnie. Zapamiętaj to i następnym zaproponuj to samo miejsce lub sam takie danie dla niej przyrządź. Twój chłopak znalazł nową pasję i zaczął biegać? Super. Planując kolejny weekend, wyjdź z propozycją wspólnych ćwiczeń czy wypadu w góry, a nie zniechęcaj go do aktywności, namawiając na oglądanie kolejnego serialu.

- reklama -

Są to tylko przykłady, ale takie detale potrafią umocnić każdy związek. Banalne “domyśl się” rzucane przez kobietę, która akurat “ma focha” (która z nas ich nie miewa?) to również sprawdzian, ale też i prośba o to, aby partner bardziej się nami interesował i przynajmniej starał się za nami nadążać. Wszyscy wiemy, że w niektórych przypadkach może to być wyjątkowo trudne ;).  Ale wspaniale jest czuć, że nasza druga połówka zwraca uwagę na nasze emocje, samopoczucie oraz na szczegóły, które sprawiają nam radość. Idealnie jest wtedy, gdy to obie strony w równym stopniu dążą do tego, aby te małe radości przeżywać wspólnie. Wtedy nasze “domyśl się” może się okazać już zupełnie zbędne. 

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here