Intech – montujemy ciepło

0
1149
- reklama -

Intech jako firma instalacyjna swoją działalność na rynku rozpoczęła w 1995 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje swoje doświadczenie w branży grzewczej, gazowej, wodno-sanitarnej jak również w instalacjach hydrantowych świadcząc szeroki zakres usług wykonawczych. Ważną pozycją w ofercie jest także serwis zamontowanych urządzeń.

Intech nieustannie dąży do ugruntowania swojej pozycji jako jeden z liderów rynku instalacyjnego na Śląsku Cieszyńskim oraz możliwości dalszego rozwoju.
Oferuje profesjonalne projektowanie i montaż instalacji w domach, budynkach wielorodzinnych i obiektach użytkowych, obiektach sakralnych, halach produkcyjnych czy magazynach.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz realizacji coraz większej ilości inwestycji, załoga firmy Intech jest w stanie podjąć się wykonawstwa instalacji na zróżnicowanych rodzajach obiektów.

Nasza firma świadczy usługi w zakresie doradztwa technicznego jak i wykonastwa. Pomagamy rozwiązać problemy na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Staramy się na bieżąco monitorować rynek oraz jesteśmy w stałym kontakcie z producentami systemów instalacyjnych – podkreśla właściciel firmy Intech, Krzysztof Cienciała.

W ramach swoich zadań firma Intech wykonuje:

- reklama -
  • oceny realności i opłacalności inwestycji,
  • dokumentacje kosztorysowe dla każdego etapu inwestycyjnego,
  • analizy techniczno-ekonomiczne zastosowanych rozwiązań materiałowych oraz ich zamienników,
  • opracowania projektu technologii i wykonanie robót.

Oferuje kompleksowe wykonawstwo w zakresie instalacji sanitarnych, przemysłowych oraz technologicznych dla budynków i obiektów mieszkaniowych, użyteczności publicznej, handlowo-usługowych oraz zakładów przemysłowych.

W ofercie firmy znajdują się następujące prace instalacyjne:

instalacje wodno-kanalizacyjne,
instalacje centralnego ogrzewania,
instalacje gazowe,
pompy ciepła
kotłownie i węzły cieplne,
instalacje przeciwpożarowe,
instalacje hydrantowe

Ekologiczne ciepło

Z roku na rok zwiększa się nasza świadomość ekologiczna. Co za tym idzie, w każdej dziedzinie życia poszukujemy EKO rozwiązań, które pomogą nam skuteczniej dbać o środowisko naturalne. Nie inaczej sprawa ma się z wyborem ogrzewania dla naszego domu. Jednak w tym przypadku nie mniej ważne jest, aby wybrany sposób ogrzewania był także ekonomiczny. Aby jego zastosowanie nie wiązało się z dużymi nakładami finansowymi. A jeśli nawet sam montaż będzie wiązał się z większym wydatkiem, to jego późniejsze eksploatacja zwróci się nam z nawiązką.

Pojawia się więc naturalne pytanie, czy te dwa aspekty da się skutecznie połączyć? Czy możliwe jest, by ogrzewanie  naszego domu było z jednej strony przyjazne dla środowiska, a z drugiej nie nadwerężało nadmiernie naszego domowego budżetu? Okazuje się, że jak najbardziej, można sprawnie połączyć te dwa zagadnienia.

Pracownicy firmy Intech ciągle podnosząc swoje kwalifikacje w temacie ekologicznego ogrzewania są na rodzimym rynku liderami. Świadczą usługi doradcze jak również projektują instalację grzewczą tak, by była nie tylko wydajna, ale przede wszystkim przyjazna dla środowiska.

Dotacje i formalności

W zależności od gminy i wyboru źródła ogrzewania dofinansowanie do wymiany pieca węglowego może wynieść od 1 do nawet 40 tys. zł. W ramach walki z smogiem wiele gmin w pierwszej kolejności udziela dotacji na wymianę starego pieca węglowego na nowe instalacje gazowe lub pompy ciepła. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest likwidacja pieca węglowego i zakup proekologicznego urządzenia grzewczego.

Dotacje do wymiany pieca to przede wszystkim rządowy program „Czyste Powietrze”. Można z niego uzyskać największe dofinansowanie, jednak uzależnione od dochodów przeliczanych na członka rodziny. Warunku dochodów nie mają gminne programy, które także oferują dotacje do pieca gazowego czy termomodernizacji.

Dotacje lokalne można łączyć z rządowymi, dzięki czemu łączne dofinansowanie może wynieść nawet 100% inwestycji.

Korzystając z dotacji warto zwrócić również uwagę na ulgę termomodernizacyjną. Pozwala ona odliczyć koszty związane z remontem mieszkania w zakresie zmniejszenia zużycia energii. Limit wydatków do odliczenia wynosi 53 tys. zł. Niezależnie od liczby inwestycji i budynków, których jest właścicielem. Odliczenia dokonuje się w zeznaniu za rok podatkowy, w którym poniesiono wydatek.

– Wiele naszych realizacji opartych jest na pozyskanych przez klientów dotacji z UM bądź z programu „Czyste powietrze”. To dobre programy, które służą i mieszkańcom. Nasi pracownicy już na pierwszym etapie służą radą jak i gdzie uzyskać wsparcie finansowe – podkreśla Krzysztof Cienciała.

Szukasz nowoczesnych i dobrych rozwiązań dla swojego domu? Skorzystaj z oferty i fachowego doradztwa w firmie Intech.