Szkoła otwarta na ludzi i świat

0
676
- reklama -

Uczniowie klas ósmych niebawem staną przed wyborem dalszej ścieżki
kształcenia. To niezwykle trudny i ważny moment. Sugestie kolegów i koleżanek nie zawsze są w pełni adekwatne, mody i trendy bardzo zmienne a i czasy dla edukacji niełatwe.

Pandemia postawiła przed szkołami niespotykane dotąd wyzwania a jednocześnie umożliwiła rodzicom codzienną obserwację nauki ich dzieci. Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z kostyczności systemu edukacji oraz z przeładowanej podstawy programowej. Jak więc dokonać dobrego wyboru?

Postaw na LOTE – sprawdzone nauczanie, które oferuje Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego. Jesteśmy szkołą z sektora szkół niepublicznych. Staramy się, aby nasza placówka była miejscem współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców, gdzie nie tylko uczymy, ale także kształtujemy i rozwijamy młodych ludzi. Jesteśmy otwarci na dyskusje, wspieramy i motywujemy do działania. Chcemy każdego otoczyć szacunkiem.

U nas znajdziesz bogatą i elastyczną ofertę edukacyjną. Dajemy możliwość wyboru różnorodnych rozszerzeń. Swój profil tworzysz indywidualnie. Uwzględniamy niestandardowe kombinacje zajęć seminaryjnych, a ewentualne „nietrafione” wybory będzie można skorygować po klasie pierwszej. Wierzymy, że świadomie ukierunkowany uczeń może spokojnie myśleć o swojej przyszłości i zdajemy sobie sprawę, że nie łatwo dokonać tego wyboru zanim nie pozna się siebie.

- reklama -

U nas znajdziesz atrakcyjne lekcje i warsztaty oraz ciekawe zajęcia dodatkowe. Każdy kto chce rozwijać się naukowo, znajdzie tu coś dla siebie! Wiemy także, że rozwijanie zainteresowań i talentów doskonale wpływa na chęć uczenia się, tak więc zachęcamy, dowiedz się, co możesz robić w LOTE w ramach zajęć dodatkowych.

Zgodnie z wymogami współczesnego świata oferujemy4 nowożytne języki obce. Języków uczymy na wysokim poziomie, w poszerzonym wymiarze godzin i w małych grupach. Jesteśmy szkołą otwartą na świat i na współpracę międzynarodową, jeśli tylko sytuacja na to pozwoli znów będziemy organizować wyjazdy do szkół partnerskich.

Jesteś przedsiębiorcza/y? Z nami będziesz rozwijać się w praktyce, tworząc własne projekty społeczne lub działając w kółku ekonomicznym. Możesz też czerpać wiedzę w czasie spotkań jakie organizujemy z ciekawymi osobami.

Wierzymy, że jesteśmy szkołą z atmosferą, tak więc chcemy dokładnie Cię poznać i stworzyć długotrwałą relację. Uwaga! Nasza szkoła jest kameralna, a więc nie będziesz anonimowa/y. Chcemy umożliwić Ci rozwój w bezpiecznym środowisku, dlatego możesz liczyć na wsparcie szkolnego psychologa oraz pedagoga szkolnego. W czasie nauki zdalnej masz możliwość uzyskania indywidualnego wsparcia, które obecnie może być szczególnie potrzebne.

Myślisz co dalej??? Zobacz naszą stronę internetową, poznaj nas na FB, zadzwoń i dopytaj o wszystko, co chciałbyś wiedzieć. Bądź jednym z nas!
Zapraszamy!

Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewngelickiego
uL. Sienkiewicza 2
43-400 Cieszyn
tel.: +48 33 8521237

www.lote.tecieszyn.pl
E-MAIL: lote@tecieszyn.pl