BOOKBOOK prezentuje – PORYW Kinga Wójcik

0
1146
- reklama -

I tom serii o komisarz Lenie Rudnickiej

premiera 21 stycznia 2020 r.

Klemens Chmielny, sumienny księgowy, wzorowy syn i mąż pada ofiarą morderstwa. Żona, przyjaciel, pracownicy hotelu, w którym pracował, oraz zagadkowa kobieta ze zdjęcia, a nawet matka i ojciec ofiary – każde z nich mogło mieć motyw, aby pozbyć się Klemensa. Wszystko wskazuje na to, że ten niepozorny mężczyzna wiódł podwójne życie…
Śledztwo prowadzi nowy tandem śledczy łódzkiej komendy – bezkompromisowa i ekscentryczna komisarz Lena Rudnicka wraz z nieśmiałym nowicjuszem, sierżantem Marcelem Wolskim. Znajomość tej pary, za sprawą zaskakującego i nieco pikantnego początku, zapowiada się interesująco i burzliwe. Temperatura śledztwa wrośnie jeszcze bardziej, gdy dołączy do nich prokurator Krzysztof Nawrocki, którego relacje z komisarz Rudnicką są nader skomplikowane.

Lena Rudnicka, a właściwie Magdalena Rudnicka (ma awersję do własnego imienia) jest 35-cioletnią komisarz z osobistymi problemami. Pozornie antypatyczna, uzależniona od leków przeciwbólowych policjantka, do życia i pracy podchodzi bezkompromisowo. Pół roku temu została postrzelona w bark, ale nie zwalnia tempa. Pani komisarz skrywa tajemnicę, którą dzieli ze swym mężem – prokuratorem. Kiedy w życiu Leny pojawia się młodszy mężczyzna, sytuacja dodatkowo się komplikuje.

- reklama -

Kinga Wójcik – debiutantka. Urodzona się w 1994 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończyła studia politologiczne na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologii na Uniwersytecie Łódzkim, ze specjalnością bezpieczeństwo międzynarodowe. Pochodzi z rodziny policyjnej – dziadek i ojciec wykonywali zawód policjanta, tak więc od dziecka nasiąkała kryminalnymi historiami. Obecnie pracuje w lombardzie – praca niezwiązana z wykształceniem ani z zainteresowaniami, ale dająca wgląd w nieznaną dotąd sferę życia.

PORYW Kingi Wójcik Wydawnictwa Prószyński i Ska czeka na naszych czytelników
pod numerem 577 148 965!