CHOPINA5 – Zabytkowa restauracja w sercu Bielska-Białej

0
169
- reklama -

Historia adresu Chopina 5 w Bielsku-Białej sięga końca XIX wieku. W roku 1880 rozpoczęto tutaj budowę domu i zasadzono w ogrodzie Buka, który według oceny dendrologów ma na dzień dzisiejszy około 120 lat. „Eustachy”, bo takie jest jego imię, to Pomnik Przyrody, który znajduje się na szlaku bielskiej przyrody chronionej. Poza tym, że produkuje dużo tlenu, daje mnóstwo pozytywnej energii, a przede wszystkim tworzy niesamowity klimat. Wyjątkowość tego miejsca uzupełnia urokliwy ogród, który, choć zlokalizowany w centrum miasta, pozostaje zaciszny. Otoczony aromatyczną lawendą, w ciepłe miesiące przeobraża się w tętniącą życiem przestrzeń uwielbianą przez Gości. Niepowtarzalny wystrój lokalu tworzy połączenie nowoczesności ze starymi elementami domu. Oryginalne drewniane konstrukcje, pruskie cegły, ceramiczne płytki oraz zabytkowa klatka schodowa stanowią duszę tego miejsca.

Karta menu to kulinarna podróż łącząca orientalne smaki wschodu z kuchnią zachodu oraz smaki klasyczne z nowoczesną kuchnią. Zestawienie potraw, które zachwyca prostotą, a jednocześnie dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół. Dania są konstruowane w oparciu o sezonowe, regionalne produkty, pochodzące od lokalnych dostawców. Autorskie potrawy utalentowanego Szefa Kuchni – Bartosza Puchałki uzupełniają desery, wielokrotnie nagradzana kawa San Salvador i wyselekcjonowana karta win, wódek oraz smakowite koktajle. Znakiem rozpoznawczym kuchni Chopina 5 jest również menu Street Food bazujące na bułeczkach Bao w różnych wersjach oraz burgerze wołowym przygotowywanym na miejscu od podstaw, który ma licznych fanów na Podbeskidziu. – Nie boimy się nowych wyzwań i eksperymentowania – opowiada nam Daria Dzida, Manager Restauracji. W związku z czym tematyczne kolacje degustacyjne i kulinarne festiwale nie są nam obce. Azjatyckie wtorki, czwartki z pianinem i winem, w piątki Chill Friday – to już nasza tradycja. W weekendy oferujemy specjalne dania spoza standardowego menu. Szczególnie pasjonujemy się winem, więc dla wszystkich fanów tego wyjątkowego trunku mamy bogatą kartę win z całego świata, również w opcji spróbowania „na kieliszki”. Docelowo planujemy otworzyć winną piwniczkę, w której będzie można osobiście dokonać wyboru przeglądając wszystkie butelki z opcją zakupienia wybranego wina do domu w specjalnej ofercie cenowej. Dla wielbicieli win będziemy także organizowali wyjątkowe spotkania tematyczne, szkolenia i degustacje.

Restauracja specjalizuje się w przygotowaniu niepowtarzalnych przyjęć, które indywidualnie dopasowywane są do potrzeb i okoliczności. Organizowane są tutaj zarówno kameralne przyjęcia, jak również wyjątkowe imprezy. To szczególne miejsce na organizację spotkań rodzinnych i firmowych, uroczyste kolacje czy huczne wieczory panieńskie i kawalerskie. – Możemy pochwalić się kameralnymi pokojami oraz salkami, które można rezerwować na wyłączność, a które idealnie sprawdzają się na przyjęcia rodzinne, szkolenia branżowe oraz spotkania biznesowe – dodaje Manager – W największej sali znajduje się rzutnik i projektor, z którego można korzystać przy organizacji szkoleń, podczas których oferujemy specjalne menu okolicznościowe, finger foody oraz słodkie bufety. Na parterze dysponujemy osobnym pokojem z zabawkami, który jest szczególnie ulubiony przez rodziny z małymi dziećmi, można w nim bowiem zamknąć drzwi i czując się jak w domu korzystać z uroków restauracji. Organizujemy w nim Baby Showers oraz urodziny serwując potrawy z naszego menu dziecięcego.

- reklama -

Bielska restauracja organizuje ponadto wernisaże, wydarzenia kulturalne, warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży oraz integracyjne warsztaty kulinarne i barmańskie dla dorosłych. – Znajdujemy się w centrum Bielska-Białej, w sąsiedztwie Bielskiego Centrum Kultury, dlatego planując wyjście na koncert czy spektakl warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji stolika. A jeśli nie możecie nas odwiedzić, z przyjemnością dostarczymy posiłek pod wskazany adres – przyznaje Manager. – Gotowanie to nasza pasja, której efektami chcemy dzielić się z naszymi Gośćmi. Nasz znak rozpoznawczy na bielskim rynku to także sympatyczna i profesjonalna załoga kelnerska. Wspólnie tworzymy miejsce, które ludzie lubią coraz bardziej.

Restauracja Chopina 5

ul. Fryderyka Chopina 5
43-300 Bielsko-Biała

tel. 792 500 552
biuro@restauracja-chopina5.pl