Czas na Yass!

0
569
Najważniejsza impreza muzyczna w regionie rozpocznie się 8 września. fot. Krzysiek Puda/Yass Festival
- reklama -

Najważniejsza muzyczna impreza w regionie już w najbliższy weekend w Cieszynie (8-9 września). Jest duża szansa, że znów wszystko zagra jak należy – przemyślany line-up, sprzyjająca aura, fani muzyki z całej Polski, i przede wszystkim niepowtarzalny klimat festiwalu – a wszystko zgodnie z jedną z festiwalowych zasad – w duchu slow.

Yass Festival odbędzie się po raz czwarty, a jego naturalnym środowiskiem od początku jest przestrzeń cieszyńskiego browaru. Industrialny anturaż sprawia, że fanów muzyki cieszą nie tylko dźwięki dobiegające z jednej z kilku scen, lecz również niepodrabialna atmosfera, którą stwarza otoczenie browarnianych obiektów. I choć obecny Arcyksiążęcy Browar Zamkowy w tym roku przechodził poważne zmiany, i wiele imprez kulturalnych organizowanych w jego przestrzeniach zniknęło z kalendarza, Yass Festival w nich pozostał.

Na tegorocznej edycji Yassu! Muzycznych emocji będziemy doświadczać na jednej z trzech scen. Ta główna – Warehaouse Stage ożyje w piątek od mocnych uderzeń serc spragnionych muzyki fanów – najpierw wystąpi na niej Vito Bambino, a później pojawią się Nosowska a także Zalewski. Równie imponująco zapowiada się sobota – najpierw posłuchamy Karasia i Roguckiego, by następnie zanurzyć się w muzyczne światy Bokki, a na finał – Sokoła i Pono.

Druga z festiwalowych scen – RQS Stage również będzie gościć artystów, którzy chętnie zapraszają w podróż swoimi muzycznymi wehikułami – tam przecież pojawią się zarówno Smolik, jak i Bass Astral, EABS czy Louis VI – jedyny artysta spoza Polski na tegorocznej edycji imprezy.

- reklama -

Oczywiście Yass! jest w głównej mierze festiwalem muzycznym, jednak do muzyki się nie ogranicza. Organizatorzy od początku pozostają wierni idei slow, wszystko więc w czasie dwóch festiwalowych dni odbywa się niespiesznym rytmie, a uczestnicy zwykle znajdują również czas na kontemplowanie przestrzeni browaru jak i całego miasta. Nie inaczej powinno być i w tym roku, bo zgodnie z zapowiedziami synoptyków aura ma być dużym sprzymierzeńcem festiwalowiczów.

To nie koniec dobrych wiadomości – wciąż są dostępne karnety na festiwal, więc jeśli ktoś jeszcze nie zdążył się w nie zaopatrzyć, wciąż ma na to szansę.

Więcej informacji na: https://yass.pl/