Fundacja ADONAI

0
1173
- reklama -

Fundacja Adonai istnieje od 24.03.2021 roku. Jesteśmy organizacją świadczącą pomoc osobom starszym oraz osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. 

W dniu 01.12.2021 roku, we współpracy z OWES Bielsko-Biała, zostały przydzielone nam środki na realizację projektu Bistro Stacja SCI. Miejsce to udało się uruchomić 13.12.2021 roku. Działamy pod adresem Hajduka 10, przy cieszyńskim dworcu. W Stacji SCI serwujemy pożywne, domowe posiłki na wagę. Prowadzenie Bistro pozwala nam na generowanie środków umożliwiających działanie Fundacji Adonai. Część załogi Stacji SCI stanowią osoby, które są zagrożone długotrwałym wykluczeniem z rynku pracy. U nas znajdują zatrudnienie, zdobywają kompetencje społeczne oraz nabierają wiary we własne siły. Dodatkowo w naszym Bistro można podzielić się ciepłym posiłkiem, zamawiając tzw. „obiad zawieszony”. Dzięki temu osoba potrzebująca zje u nas pożywny posiłek, opłacony z góry przez darczyńcę. Obiad zawieszony można będzie wykupić również przez naszą stronę internetową www.fundacja-adonai.pl

Naszym kluczowym celem, nad którego realizacją aktualnie pracujemy, jest otworzenie ośrodka dziennego pobytu dla osób starszych. Pragniemy, żeby było to miejsce pełne ciepłej, rodzinnej atmosfery. Chcemy zaoferować seniorom możliwość spotkania się z drugim człowiekiem, wyjścia z poczucia osamotnienia i ciekawego spędzenia czasu w ciągu dnia, przy możliwości powrotu na noc do łóżka we własnym domu. Pozwoli to również odciążyć bliskich zaangażowanych we wsparcie osób starszych, bez konieczności umieszczania ukochanej mamy, taty, babci czy dziadka w ośrodku całodobowym. W ramach działalności naszego domu dziennego pobytu planujemy realizację atrakcyjnych zajęć terapeutycznych, ruchowych i artystycznych oraz organizację seansów filmowych i wycieczek. Na chwilę obecną potrzebujemy środków, które zagospodarujemy między innymi na sprzęt i wyposażenie dla naszych podopiecznych.

Angażujemy się w różne formy świadczenia pomocy. Reagujemy również na aktualne potrzeby społeczne, włączając się w różnego rodzaju akcje pomocowe, np. w okresie przedświątecznym i świątecznym dla osób starszych oraz ubogich. Obecnie wspieramy uchodźców z Ukrainy. Zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczową (między innymi koce i śpiwory), a zebrane rzeczy zostały wysłane bezpośrednio na granicę polsko-ukraińską do Hruszowa i Rawy Ruskiej. Zrealizowaliśmy również zbiórki odzieży i zabawek.

- reklama -

ul. Hajduka 10, 43-400 Cieszyn
Tel. 516 388 379
e-mail: biuro@fundacja-adonai.pl
www.fundacja-adonai.pl/