Intech – montujemy ciepło

0
827
- reklama -

Intech jako firma instalacyjna swoją działalność na rynku rozpoczęła w 1995 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje swoje doświadczenie w branży grzewczej, gazowej, wodno- sanitarnej jak również w instalacjach hydrantowych świadcząc szeroki zakres usług wykonawczych. Ważną pozycją w ofercie jest także serwis zamontowanych urządzeń.

Intech jako jeden z liderów rynku instalacyjnego na Śląsku Cieszyńskim nieustannie dąży do ugruntowania swojej pozycji oraz do dalszego rozwoju. Oferuje profesjonalne projektowanie i montaż instalacji w domach, budynkach wielorodzinnychi obiektach użytkowych, obiektach sakralnych, halach produkcyjnych czy magazynach.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz realizacji coraz większej ilości inwestycji, załoga firmy Intech jest w stanie podjąć się wykonawstwa instalacji na zróżnicowanych rodzajach obiektów.
Nasza firma świadczy usługi w zakresie doradztwa technicznego jak i wykonastwa. Pomagamy rozwiązać problemy na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Staramy się na bieżąco monitorować rynek oraz jesteśmyw stałym kontakcie z producentami systemów instalacyjnych – podkreśla właściciel firmy Intech, Krzysztof Cienciała.

W ramach swoich zadań firma Intech wykonuje:
– oceny realności i opłacalności inwestycji,
– dokumentacje kosztorysowe dla każdego etapu inwestycyjnego,
– analizy techniczno-ekonomiczne zastosowanych rozwiązań materiałowych oraz ich zamienników,
– opracowania projektu technologii i wykonanie robót.

Oferuje kompleksowe wykonawstwo w zakresie instalacji sanitarnych, przemysłowych oraz technologicznych dla budynków i obiektów mieszkaniowych, użyteczności publicznej, handlowo-usługowych oraz zakładów przemysłowych.

- reklama -

W ofercie firmy znajdują się następujące prace instalacyjne:
– instalacje wodno-kanalizacyjne,
– instalacje centralnego ogrzewania,
– instalacje gazowe,
– pompy ciepła,
– kotłownie i węzły cieplne,
– instalacje przeciwpożarowe,
– instalacje hydrantowe

Ekologiczne ciepło

Z roku na rok zwiększa się nasza świadomość ekologiczna. Co za tym idzie, w każdej dziedzinie życia poszukujemy EKO rozwiązań, które pomogą nam skuteczniej dbać o środowisko naturalne. Nie inaczej sprawa ma się z wyborem ogrzewania dla naszego domu. Jednak w tym przypadku nie mniej ważne jest, aby wybrany sposób ogrzewania był także ekonomiczny. Aby jego zastosowanie nie wiązało się z dużymi nakładami finansowymi. A jeśli nawet sam montaż będzie wiązał się z większym wydatkiem, to jego późniejsze eksploatacja zwróci się nam z nawiązką.
Pojawia się więc naturalne pytanie, czy te dwa aspekty da się skutecznie połączyć? Czy możliwe jest, by ogrzewanie  naszego domu było z jednej strony przyjazne dla środowiska, a z drugiej nie nadwerężało nadmiernie naszego domowego budżetu? Okazuje się, że jak najbardziej, można sprawnie połączyć te dwa zagadnienia.
Pracownicy firmy Intech ciągle podnosząc swoje kwalifikacje w temacie ekologicznego ogrzewania są na rodzimym rynku liderami. Świadczą usługi doradcze, jak również projektują instalację grzewczą tak, by była nie tylko wydajna, ale przede wszystkim przyjazna dla środowiska.

Dotacje i formalności

W zależności od gminy i wyboru źródła ogrzewania dofinansowanie do wymiany pieca węglowego może wynieść od 1 do nawet 40 tys. zł. W ramach walki
ze smogiem wiele gmin w pierwszej kolejności udziela dotacji na wymianę starego pieca węglowego na nowe instalacje gazowe lub pompy ciepła. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest likwidacja pieca węglowego i zakup proekologicznego urządzenia grzewczego.
Dotacje do wymiany pieca to przede wszystkim rządowy program „Czyste Powietrze”. Można z niego uzyskać największe dofinansowanie, jednak uzależnione jest od dochodów przeliczanych na członka rodziny. Warunku dochodów nie mają gminne programy, które także oferują dotacje do pieca gazowego czy termomodernizacji.
Dotacje lokalne można łączyć z rządowymi, dzięki czemu łączne dofinansowanie może wynieść nawet 100% inwestycji.
Korzystając z dotacji warto zwrócić również uwagę na ulgę termomodernizacyjną. Pozwala ona odliczyć koszty związane z remontem mieszkania w zakresie zmniejszenia zużycia energii. Limit wydatków do odliczenia wynosi 53 tys. zł. Niezależnie od liczby inwestycji i budynków, których jest właścicielem. Odliczenia dokonuje się w zeznaniu za rok podatkowy, w którym poniesiono wydatek.

Ogrzewanie domu. Wspólnie tworzymy wyższą jakość życia

Ogrzewanie domu. To bardzo ważna decyzja, bo od niej zależy nie tylko to, czy w Twoim domu będzie ciepło, lecz także to, jaki będzie stan Twojego domowego budżetu. Źle dobrany lub niesprawny system ogrzewania może bowiem generować naprawdę spore wydatki. Dlatego warto wybrać rozwiązanie szyte na miarę. Na rynku jest ich naprawdę wiele, a decyzja, wcale nie jest prosta. Na szczęście nie musisz jej podejmować, zdając się wyłącznie na swoją intuicję. Lepiej powierz to fachowcom i skorzystaj z usług firmy Viessmann, która oferuje wiele rodzajów ogrzewania m.in. kondensacyjne kotły gazowe, ekologiczne pompy ciepła wykorzystujące ciepło otaczającego nas powietrza, a także dodatkowe systemy wentylacji mechanicznej z rekuperacją, który zadba, by wraz z wymianą powietrza w Twoim domu nie uciekało ciepło na zewnątrz, a to wszystko zebrane w kompleksowe pakiety.

Nie wiesz, który będzie dla Ciebie optymalny? Nic nie szkodzi! Wystarczy, że skontaktujesz się z salonem firmowym INTECH, a eksperci doradzą, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Co więcej, montaż i instalacja urządzeń w wykonywane są przez certyfikowanych Partnerów Viessmann. Firma zapewnia także obsługę serwisu fabrycznego i 24-godzinną pomoc techniczną. Program pozwala na korzystanie z zalet posiadania gwarancji przez okres 5 lat od uruchomienia urządzenia. Możesz więc spać spokojnie i zająć się innymi ważnymi kwestiami dotyczącymi budowy domu.

INTECH Skoczów
ul. Wiślańska 28
43-430 Skoczów
33/853-27-26