Kobieta Dojrzała jaka jest, jaka chce być?

0
1478
fot. arch. Kobieta Dojrzała
- reklama -

Praca, dom, związek, rozwój, zdrowie, aktywność fizyczna, rozrywka – wspaniale jest móc się realizować na wielu polach jednocześnie, tylko… dla wielu z nas doba okazuje się być zbyt krótka. A gdy znalezienie czasu na wszystko co dla nas ważne okazuje się niemożliwe, zwykle rezygnujemy z tego, co dotyczy nas samych, zdecydowanie rzadziej poświęcając potrzeby bliskich na ołtarzu codzienności. Z dnia na dzień zdarza się to coraz częściej, aż zapominamy, jak to jest mieć chwilę dla siebie. A czas biegnie nieubłaganie. Stop. Zatrzymaj się, zastanów. Czy to nie jest dobry moment, by spojrzeć na siebie inaczej? Z troską i dbałością?

Dla połowy polskich kobiet własne zdrowie jest powodem do zmartwień, nie są z niego zadowolone. Tylko jedna na pięć Polek w pełni akceptuje wygląd swojego ciała, a tylko 16% regularnie uprawia jakąś formę aktywności fizycznej. No i nagminnie się odchudzamy, korzystając z „diet cud”, szybkich i w dłuższej perspektywie nieskutecznych, zamiast gruntownie zmienić podejście do odżywiania. Jednocześnie prawie 80% z nas deklaruje, że lubi dbać o siebie, 57% interesuje się modą… Dlaczego więc nie realizujemy tego, co dla nas ważne, nie dbamy o siebie i swój styl życia, choć często jesteśmy świadome własnych potrzeb? Nie wiemy, jak zacząć? Brak nam konsekwencji w działaniu?
Prawda jest taka, że im jesteśmy starsze, tym trudniej nam zmienić swoje nawyki. Ale nie jest to niemożliwe. W życiu wielu kobiet przychodzi taki moment, kiedy mówią sobie: „Teraz ja, moja kolej. Teraz albo nigdy.” Zwykle dzieje się to, gdy zmniejsza się liczba obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci, nasza sytuacja zawodowa jest ustabilizowana, mamy czas spojrzeć na siebie i swoje życie z pewnego dystansu. Ale jeśli przez ostatnich 20 – 30 lat realizacja potrzeb związanych z własnym zdrowiem, samopoczuciem czy wyglądem nie była priorytetem, często potrzebujemy wskazówek i wsparcia, by zmienić swój styl życia.
I takim wsparciem dla kobiet w naszym regionie postanowiło być grono przedsiębiorczyń z Czech i Polski, realizując Projekt Kobieta Dojrzała, który udowodni, że bez drastycznej diety czy interwencji chirurgicznej, w sposób naturalny i nieinwazyjny można poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i wygląd. Że dbanie o siebie wcale nie jest trudne, ale trzeba zrobić pierwszy krok – krok do zmiany na lepsze.
Projekt zakłada czteromiesięczną, bo trwającą od lutego do maja 2019 roku, metamorfozę czterech kobiet, obejmującą aktywność fizyczną, wdrożenie zdrowej diety i suplementacji, zabiegi kosmetyczne i oczywiście odpowiednią stylizację – ubiór, makijaż i fryzurę.

Kandydatki do metamorfozy muszą jednak spełnić kilka warunków:
– być mieszkanką powiatu cieszyńskiego lub powiatu Karwina,
– być Kobietą Dojrzałą – urodzoną najpóźniej w 1974 roku,
– być zdeterminowaną i konsekwentną – móc przeznaczyć czas i energię na udział w systematycznych, dopasowanych do swoich potrzeb ćwiczeniach w klubie fitness, spotkaniach z trenerem mentalnym, dietetykiem i kucharzem uczącym zdrowego gotowania, lekarzem odpowiedzialnym za suplementację, stylistką i wizażystką, krawcową, brafitterką, fryzjerem czy kosmetyczką.

- reklama -

No i oczywiście muszą chcieć pokazać światu swoją zmianę, choć to chyba sama przyjemność i duma, prawda? I dobry uczynek, bo dla nas, kobiet, dużą motywacją jest przekonanie się, że można – na przykładzie mamy, siostry, cioci, koleżanki. Dlatego na zakończenie projektu, 24 maja, spotkamy się w szerokim gronie kobiet z Cieszyna i okolic, by razem cieszyć się efektami metamorfozy, wymienić się radami, opowiedzieć o swoich doświadczeniach i zainspirować kolejne Panie do pozytywnych zmian w swoim życiu!
Jeśli czytając ten tekst poczułaś, że to jest czas, w którym chcesz postawić siebie na pierwszym miejscu – serdecznie zapraszamy! Wejdź na stronę www.kobietadojrzala.eu lub www.zralazena.eu, poznaj szczegóły Projektu i zgłoś się wypełniając zamieszczony tam formularz. Masz czas tylko do 20 stycznia. Pamiętaj, nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Jeśli ten krok postawisz dziś z nami, może on być początkiem wielu dobrych zmian. Czekamy na Ciebie!

www.kobietadojrzala.eu
www.zralazena.eu