Najlepsi młodzi łyżwiarze figurowi Polski znów w Cieszynie

0
147
- reklama -

Od czwartku, 21 marca br., przez cztery kolejne dni czekają nas nie lada emocje. Łyżwiarstwo figurowe – dyscyplina olimpijska, która zachwyca miliony kibiców z całego świata – podbije cieszyńską Halę Widowiskowo-Sportową im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Zapraszamy do oglądania i udziału w imprezie, przygotowywanej z wielką starannością przez Klub Sportowy „Cieszyn”.

 

Niejako równolegle do światowego czempionatu w Montrealu (Kanada) publiczność w Cieszynie obejrzy potencjalnych następców wielkich mistrzów – uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Polski ( solistki, soliści, soliści, pary taneczne oraz pary sportowe ), a także Mistrzostw Polski Młodzików ( solistki, soliści w klasach brązowej , srebrnej oraz złotej, w zależności od wieku ) i dodatkowo pary taneczne w klasie srebrnej do 11. roku życia. To jednak nie wszystko. Swoje Mistrzostwa Polski będą też miały pary taneczne z klasy junior młodszy A.

W tych dniach odbędzie się także „Piastowski Piruet” 2024 – ogólnopolska impreza z kilkunastoletnią tradycją, jeden z najbarwniejszych symboli cieszyńskiego sportu ostatnich lat. Rokrocznie w zawodach biorą udział zawodnicy z klubów z całego kraju. Współzawodnictwo solistek i solistów, ale także par tanecznych, w ramach „Piruetu” przewidziano dla kilkunastu kategorii dziecięcych i młodzieżowych. Szczególny punkt programu to „Piastowski Piruet Amatorów” 2024, czyli sportowa rywalizacja dla początkujących lub niezrzeszonych łyżwiarek i łyżwiarzy.

- reklama -

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ubiegłym roku w Mistrzostwach Polski Młodzików, które też odbywały się w miesiącu marcu w Cieszynie, doskonałe wyniki osiągnęli zawodnicy KS „Cieszyn” zdobywając trzy tytuły Mistrzów Polski ( Julia Jarco – Klasa Srebrna U11,Emma Kulig – Klasa Brązowa U9, Mikołaj Słobodzian – Klasa U11) oraz tytuł Wicemistrza Polski,który wywalczyła Zarianna Zapolska – Klasa Złota U13 . Trzymajmy kciuki za start cieszyńskich zawodników i kibicujmy im w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski.

Zawody będzie można też oglądać na żywo na kanale YOUTUBE Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Program zawodów jest dostępny między innymi na stronach www.sport.cieszyn.pl , www.pzlf.pl .

Zawody są finansowane ze środków Miasta Cieszyn oraz budżetu Powiatu Cieszyńskiego zaś współorganizatorem jest

Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego wspierany przez Ministerstwo Sportu i PGE.

Partnerem imprezy jest Fundacja Santander Bank Polska .

Sponsorami będą Lakma Strefa sp. z o.o. producent SIDOLUXU, PI „IMB Podbeskidzie” sp. z o.o. , Darma sp. z o.o. ,Instal Cymorek sp. z o.o., Koh-i-nor Hardtmuth sp. z o.o., Canea .PL sp. z o.o.

ZAPRASZAMY WSTĘP WOLNY
KS „Cieszyn”