AAA AUTO 2 listopada otwiera w Zabrzu nowy oddział zakupowy

0
1965
- reklama -

Najpopularniejszym samochodem w województwie śląskim jest Opel Astra, AAA AUTO sprzedaje tutaj jedną czwartą wszystkich samochodów w Polsce.

Największy sprzedawca samochodów używanych w Europie Środkowej, firma AAA AUTO, dzisiaj 2 listopada, otwiera w Zabrzu nowy oddział zakupowy, który za kilka tygodni planuje rozszerzyć ofertę o sprzedaż.To już trzecia filia tego sprzedawcy na Śląsku, kolejna w regionie, w Bielsku-Białej. Katowicka filia AAA AUTO w jednym miejscu oferuje 450 samochodów. W całej Polsce klienci mogą wybierać spośród ponad 2500 używanych samochodów.

„Chociaż sytuacja na rynku samochodowym jest dziś bardzo złożona przez panującą pandemię, klienci postrzegają samochód jako jeden z najlepszych sposobów uniknięcia ryzyka zakażenia koronawirusem podczas podróży. To także powód, dla którego otworzyliśmy nowy oddział zakupowy na Śląsku. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować klientom więcej samochodów i tym samym sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Uważam województwo śląskie za kluczowe, ponieważ sprzedajemy jedną czwartą wszystkich samochodów w Polsce”- skomentowała Karolína Topolová, CEO i Prezes Zarządu Grupy AURES Holdings, na temat rozbudowy polskiej sieci centrów samochodowych AAA AUTO.

Oprócz Polski AAA AUTO działa również w Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Obsługuje czterdzieści oddziałów i oferuje do 14 000 samochodów.
AAA AUTO regularnie dezynfekuje swoje samochody i oddziały oraz kontroluje stan zdrowia swoich pracowników. Jazdy próbne są przeprowadzane przez sprzedawców, którzy przestrzegają wszystkich zasad higieny, ściśle kontrolowanych przez firmę. Dlatego firma AAA AUTO rozszerzyła obecnie swoją ofertę w segmencie samochodów niższych kategorii cenowych. „Obecnie oferujemy zniżki na tysiące innych samochodów. Przy zakupie samochodu na raty możemy udzielić pożyczki u naszych renomowanych partnerów, korzystniej niż w banku”– powiedziała Topolová.

- reklama -

Najpopularniejszym samochodem w województwie śląskim jest Opel Astra, który sprzedaje się ponad dwukrotnie częściej w stosunku do drugiej Škody Octavii, czy trzeciego Forda Focusa. Marka Opel jest najbardziej poszukiwaną w Polsce i odpowiada za piętnaście procent popytu w tym regionie. Prawie połowa Ślązaków preferuje hatchback, 18% klientów wybiera SUV-a, a tylko trochę mniej kombi. 73% klientów wybiera samochód w wersji benzynowej, co jest najwyższym wskaźnikiem w całej Polsce w porównaniu do oleju napędowego. Natomiast 10% Ślązaków kupuje samochód z automatyczną skrzynią biegów. 20% samochodów sprzedawanych jest w kolorze czarnym, 18% w kolorze jasnym, a 16% w kolorze szarym.

Ranking najlepiej sprzedających się samochodów w województwie śląskim w 2020 roku:

1. Opel Astra
2. Škoda Octavia
3. Ford Focus
4. Renault Clio
5. Škoda Fabia
6. Opel Insignia
7. Dacia Duster
8. Opel Corsa
9. Nissan Qashqai
10. Volkswagen Golf

 

 

 

 

 

Skup i sprzedaż – Katowice, Al. Roździeńskiego 91, pn.-sob. 09:00 – 22:00
Skup – Zabrze, ul. Szkubacza 1, parking M1, pn.-sob. 10:00 – 20:00
Skup – Bielsko-Biała, ul. Warszawska 56, pn.-sob. 10:00 – 20:00
Infolinia 800 033 000