Premiera pierwszego elektrycznego samochodu MINI oraz pierwsze urodziny salonu MINI Sikora

0
969
- reklama -

W dniu 7 marca 2020 roku w salonie MINI Sikora w Bielsku-Białej przy ulicy Warszawskiej 56, odbyły się pierwsze urodziny salonu połączone z premiera pierwszego, całkowicie elektrycznego MINI Cooper SE.

– Ten samochód to spojrzenie w przyszłość, uosabia zupełnie nowy wymiar gokartowych właściwości jezdnych – mówi Przemyslaw Brodka, Brand Manager MINI Sikora – Dzięki niemu jazda z napędem elektrycznym staje się bardzo emocjonalnym przeżyciem, łączącym w sobie zabawę, styl i iskrę indywidualności – dodaje.

MINI Electric to samochód nowoczesny, czysty stylistycznie i w wydajny sposób dynamiczny. To wielki krok do przodu w kierunku możliwości uzyskania mobilności
w środowisku miejskim z gwarancja unikalnej frajdy z jazdy. Spontaniczna reakcja silnika elektrycznego, na każdy ruch pedału gazu, podnosi zwinność pojazdu.
Potężny napęd czerpie energie z baterii litowo-jonowej, zapewniającej maksymalny zasięg oraz typowa dla MINI zwinność. Elektryczny MINI Cooper SE to możliwość podróży przez miasto bez lokalnej emisji. Samochód łączy w sobie charakterystyczne dla marki proporcje i cechy designu z elementami odzwierciedlającymi jego w pełni elektryczny napęd. Jako, że silnik elektryczny nie musi być chłodzony powietrzem, sześciokątna atrapa przednia została zamknięta, co poprawia właściwości aerodynamiczne auta. Zostało ono również wyposażone w dodatki wykonane z włókna szklanego, które zmniejszają opór powietrza. Wykończenie w kolorze srebrnym Reflection Silver i żółtym Interchange Yellow przyciąga wzrok.

Samochód ma pod maska elektryczny silnik o mocy
184 KM. Sprint do 60 km/h zajmuje mu 3,9 sekundy,
a do 100 km/h – 7,3 sekundy. Jego bateria ma pojemność
32,6 kWh, co pozwala na przejechanie ponad 230 km. MINI Electric ma możliwość szybkiego ładowania. Czas uzupełnienia akumulatora od zera do 80 proc. przy użyciu ładowarki o mocy 50 kW wynosi zaledwie 35 minut.
Sobotnie wydarzenie przyciągnęło wielu fanów marki MINI. Mieli oni możliwość przetestowania na drodze pełnej gamy samochodów MINI. Po jeździe czekał na nich urodzinowy tort. Przewidziano także atrakcje dla najmłodszych, którzy bawili się wyśmienicie z animatorami, podczas gdy ich rodzice testowali samochody. Partnerami imprezy byli: Nature House, Galeria Obrazów Anny Magdziarz oraz lokalna marka ILOVEBB.

- reklama -