Przystanek z Coachem

0
969
fot. arch. prywatne
- reklama -

Niedookreślony patogen, wpędził nas w stan permanentnego niepokoju. O co? O dzisiaj? O jutro? O wszystko?

Niepokoju, który zaczaił się w każdej myśli, słowie i geście , przejmując kontrolę nad naszą rzeczywistością , zmieniając plany i marzenia, zamykając nas w izolacji wbrew woli i naszej naturze. Bezszelestny, mały lecz bezkompromisowy, postawił nas przed ścianą nowych wyzwań i wyborów. Co zrobić by świat się nie zatrzymał ? By odpowiedzialnie i z godnością po prostu przetrwać tą patogeniczną inwazję ?  Patogen ów zabierając nam wolność poruszania się i narażając na nieznane konsekwencje, otworzył jednak nową przestrzeń… Zmusił nas bowiem do uważności.

Czym w kontekście pandemii może być uważność?
Niech będzie stanem koncentracji na tu i teraz, na być albo nie być, na oswajaniu bliskości i odpowiedzialności, na sile ducha…
Niech będzie wreszcie przewartościowaniem naszych nawyków i trudnych do poskromienia chęci, niech będzie szansą dla odkrywania małych, niedocenianych przyjemności – łyk ciepłej herbaty, dawno zapomniana książka, czy beztroski uśmiech dziecka.
Niech będzie czasem przywrócenia równowagi pomiędzy tym co niezbędne i tym, co nieistotne.
Niech będzie to czas budowania samoświadomości.

Jaki mamy więc wybór zarażeni niepokojem?
Dzięki uważności i miłości – możemy każdego dnia stawać się lepsi – dla nas samych i dla całego świata, który niewątpliwie na to zasłużył.
Czy jesteśmy w stanie sami sprostać takim wyzwaniom, unosić się spod lawiny bodźców i mimo wszystko obierać właściwe kierunki naszych działań ? w większości przypadków tak, ponieważ natura i cywilizacja wyposażyły nas w ogromny potencjał. Co w przypadku jednak kiedy potrzebujemy wsparcia? Jesteśmy przecież „utkani” z żywej tkanki, emocji i pragnień…. Mamy prawo do słabości i zagubienia – odpowiedzią na to może być coaching – polegający na partnerskiej współpracy z coachem, który poprzez odpowiednią interakcję i właściwie zadawane pytania – może pomóc odnaleźć lub rozwinąć nasze źródło mocy.
„Coaching jest sztuką ułatwiania drugiej osobie uczenia się, rozwoju, działania i osiągania dobrostanu.

- reklama -

Kim zatem jest coach?
Coach w drodze rozwoju osobistego i zawodowego motywuje i inspiruje CIEBIE, abyś osiągał swoje cele lub pomaga w procesie ich wyznaczania, poprzez odkrywanie TWOJEGO potencjału oraz kierunków, w których chcesz podążać. Coach jest TWOIM profesjonalnym wsparciem w definiowaniu wyzwań, potrzeby wprowadzania zmian pracy nad ograniczeniami lub rozstrzygania dylematów. Dzięki dostępnym narzędziom i TWOJEJ intencji Coach aktywuje TWÓJ NAJWYŻSZY POTENCJAŁ i sprawia, że sam odkrywasz najtrafniejsze rozwiązania i wybierasz właściwą dla siebie drogę rozwoju.
Jak mówił Konfucjusz – każda nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku …ja zapraszam w podróż, której celem jest odnalezienie TWOJEGO NAJWYŻSZEGO POTENCJAŁU…
Wasz Coach

Trener biznesowy i Coach
nr telefonu: + 48 501 249 067
mail: agnieszka.nowak@korporacja-arka.pl