Teatr ponownie w plenerze 23-27.08.2022

0
790
Skrzypek na dachu. fot. Karin Dziadek
- reklama -

Po raz drugi cieszyńska publiczność z obu stron Olzy będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniach plenerowego festiwalu teatralnego. Po udanej zeszłorocznej edycji organizatorzy zapraszają w sierpniu do Parku im. Adama Sikory, gdzie na publiczność będą czekać różnorodne spektakle zrealizowane na deskach Teatru Cieszyńskiego. Wszystkie łączy jednak jedno – chęć spotkania z publicznością.

Przewrotnie moglibyśmy napisać, że plenerowy Festiwal Teatralny nad Rzeką pojawił się właściwie dzięki temu, że wcześniej wydarzyła się pandemia koronawirusa. Ze względu na mnóstwo ograniczeń scenie z Czeskiego Cieszyna nie udało się bowiem przygotować Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska, wydarzenia, które od dwóch dekad na stałe wpisało się do kalendarza każdego teatromana na Śląsku Cieszyńskim. I to właśnie w jego miejsce latem 2021 roku pojawiła się nowa propozycja teatralna. Jej bardzo ciepłe przyjęcie sprawiło, że teatr z Czeskiego Cieszyna postanowił również w tym roku zaprosić widzów przed parkową scenę.

Od 23 do 27 sierpnia publiczność będzie miała okazję zobaczyć 6 spektakli, przygotowanych przez wszystkie działające w Těšínskim Divadle sceny: Polską, Czeską oraz lalkową Bajkę.

Wśród festiwalowych propozycji odnajdziemy zeszłoroczne premiery, a wśród nich dobrze przyjęte przez publiczność realizacje „Skrzypka na dachu” w reżyserii Petra Kracika, „Balladynę”, wyreżyserowaną przez Bogdana Kokotka oraz „Rychlé šípy” (reż. Robert Bellan). Ponadto w festiwalowym programie znalazła się tegoroczna „Maryša” (reż. Petr Kracik). Z myślą o młodszej publiczności w czasie festiwalu zobaczymy spektakle: „Brémští muzikanti” (reż. Tomáš Kočko) oraz „O 3 królewnach i 3głowym smoku” (reż. Petronela Dušová), który zostanie zaprezentowany dwukrotnie.

- reklama -

Wszystkie spektakle będzie można zobaczyć w Parku im. Adama Sikory, w razie niepogody zostaną przeniesione do Teatru Cieszyńskiego. Bilety kosztują 100 i 200 koron.