TOYOTA AYGO

0
1572
fot. arch. Carolina Toyota
- reklama -

Jazdę testową można przeprowadzić w każdym momencie w Salonie Carolina Toyota Bielsko w Czechowicach Dziedzicach przy Świerkowickiej 26, więcej szczegółów na stronie www.toyotabielsko.pl

Nie sposób jej nie zauważyć. Gdy się pojawia wywołuje poruszenie, przyciąga uwagę, zatrzymuje spojrzenia. Wśród ogólnego ożywienia można dosłyszeć nie tylko szepty, ale i okrzyki zachwytu. Gdy opuszcza miejsce wszyscy odprowadzają ją wzrokiem. Ekscytuje kształtem i energetyzuje kolorem…Toyota Aygo!

Aygo Prime x-cite zdecydowanie wyróżnia się wśród tłumu kolorem lakieru Magenta oraz czarnym dachem. Szyku dodają jeszcze 15-calowe, aluminiowe obręcze kół o czarnym wykończeniu. Wewnątrz tapicerka ze specjalnej tkaniny Manhattan z przeszyciami w kolorze Magenta. Dobrane kolorystycznie wykończenia wentylatorów i dźwigni zmiany biegów oraz tablica rozdzielcza w kolorze Piano Black sprawiają, że od samego patrzenia czujemy pozytywne wibracje. 

Nowoczesną linię buduje trójwymiarowa struktura przodu auta z przeciągniętym przez front motywem litery X. Projekcyjne reflektory główne są zintegrowane ze światłami do jazdy dziennej LED. Stylistyczny akcent tuż pod lampami ma podkreślać wyjątkowy design auta, podobnie jak stylizacja zderzaka z motywem X, zgrabnie komponującego się ze szklaną klapą bagażnika. 

- reklama -

Wnętrze Aygo, z częściowo lakierowanymi panelami drzwi, jest nie mniej ekscytujące co wygląd zewnętrzny. Centralne miejsce wśród wskaźników zajmuje duży i czytelny prędkościomierz. Z jego lewej strony nieśmiało wyłania się cyfrowy obrotomierz, któremu również niewiele można zarzucić w kwestii czytelności. W standardzie znajdziemy klimatyzację manualną i system audio z 7-calowym wyświetlaczem dotykowym, którego obsługa jest bardzo prosta. Toyota wykorzystuje również rozwiązania na jakie pozwala mirror link. Aygo świetnie porozumiewa się z urządzeniami marki Apple oraz z oprogramowaniem typu Android. 

Bardzo pomysłowy i niezwykle praktyczny system Smart Entry pozwala na odblokowywanie i zamykanie drzwi oraz rozruch silnika przyciskiem w desce rozdzielczej, bez konieczności wyjmowania kluczyka z kieszeni czy torebki.

Z przodu fotele są wygodne, jednak pasażerowie siedzący z tyłu zdecydowanie będą narzekali na brak miejsca. Jeśli jeszcze przednie fotele odsuniemy maksymalnie w tył, to na tylnej kanapie zmieści się co najwyżej fotelik dla dziecka. Pojemność bagażnika, wynosząca 168 litrów, jest ogólnie mówiąc bardzo skromna i wystarczy tylko na kilka toreb z zakupami. Z całą  pewnością wózek, nawet składany do niewielkich rozmiarów, się tam nie zmieści. 

Olbrzymią zaletą aut segmentu mini, jak sama nazwa sugeruje, są ich niewielkie rozmiary. W tej kategorii Aygo spisuje się nad wyraz dobrze. Nadwozie liczące prawie 3,5 metra długości bez problemu pozwala przemieszczać się zatłoczonymi i ciasnymi uliczkami, tak jak i wjeżdżać w ciasne miejsca parkingowe. Irytować może zbyt małe okienko za kanapą, ograniczające widoczność, ale niedogodność rekompensuje kamera cofania, rzucającą obraz na 7-calowy ekran.

Wspomagany elektrycznie układ kierowniczy został dostosowany do miejskich warunków, co zdecydowanie pomaga w manewrowaniu. Choć konstrukcja ma krótki rozstaw osi to odsadzone po kątach koła pewnie radzą sobie z zakrętami.

Poruszając się po mieście i nie przekraczając około 60 km/h, można mieć wrażenie, że Aygo jest dynamiczne. Jednak wyjeżdżając poza miasto o dynamice Toyoty Aygo mówić jest trudniej, a nawet się nie powinno. 5-biegowa skrzynia manualna pracuje bez zastrzeżeń. Silnik 1.0 VVT-i napędzający lekką Toyotę, której masa własna oscyluje w granicach 950 kg, może się pochwalić rewelacyjnymi parametrami zużycia paliwa i emisji CO2. Silnik jest zgodny z najnowszą normą emisji spalin Euro 6.2, a średnie katalogowe spalanie to 4,1l/100 km. 

Dla chcących jeździć samochodem od zaraz, wprowadzono program Leasing SmartPlan, który pozwala użytkować samochód, bez konieczności zakupu, już na poziomie 399 zł netto miesięcznie. Takie rozwiązanie, przy tak oszczędnym spalaniu, pozwala zaoszczędzić na kosztach utrzymania i dojazdach do pracy.

Toyota Aygo to bez wątpienia samochód dla wyróżniających się, młodych duchem energetycznych ludzi, kochających miejskie wibracje. Kolor mówi sam za siebie – AYGO!

Salon Carolina Toyota Bielsko

ul. Świerkowicka 26, Czechowice-Dziedzice
www.toyotabielsko.pl