Winowajcy – kuchnia i skład wina

0
1688
- reklama -

Odkąd pamiętam na ulicy Srebrnej 3 w Cieszynie mieścił się lokal gastronomiczny, gdzie raz lepiej raz gorzej można było ugościć swoje podniebienie. Myślę, że śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że dzisiaj jest czas na zdecydowane „lepiej” a nawet więcej. Niektórzy twierdzą, że tak dobrze jeszcze nie było.

Od kilku tygodni restaurację Winowajcy przejęła i prowadzi znana z dobrego smaku i kuchni para cieszyńskich restauratorów Magdalena Jachnicka i Bogdan Gałuszka. Ich połączone pasje, kuchnia i wino, dają gwarancję kulinarnego sukcesu.

Magda to uśmiechnięta optymistka, otwarta na ludzi, ciekawa życia i pełna pomysłów. Przez lata związana z motoryzacją, gotowanie traktowała jako hobby. Pasję do kuchni przejęła po dziadku, który prowadził ustrońską Prażakówkę. Kulinarne marzenia zaczęła realizować za namową najbliższych. W 2016 roku otworzyła Klub Dobrego Smaku. Miejsce inne niż wszystkie. Otwarte dla tych, którzy doceniają zarówno zdrową kuchnię i wyjątkowy smak potraw, jak i miejsce w którym mogą zasiąść do wspólnego stołu z rodziną czy przyjaciółmi. Obecnie Klub działa przy restauracji Winowajcy.

- reklama -

Bogdan to perfekcjonista, wymagający zwłaszcza od siebie. Ciekawy świata i ludzi, kocha zwłaszcza podróże. To z nich, jak mówi, czerpie inspiracje, doświadczenia i siłę do działania. Chociaż świat alkoholi nie ma przed nim tajemnic, w końcu jest mistrzem barmańskim, trenerem, konsultantem i Międzynarodowym Sędzią Konkursów Barmańskich IBA z ponad dwudziestoletnim stażem w zawodzie, to wino ciągle potrafi go zaskoczyć. Może dlatego stał się jego miłośnikiem i pasjonatem.

To właśnie miłość i pasja do dobrej kuchni i wina skrzyżowała ich drogi i zaprowadziła tutaj, do restauracji Winowajcy Kuchnia i Skład Wina.

Oboje są zawsze na miejscu. Każdy w swoim żywiole – Magda w kuchni, Bogdan wśród gości i w składzie win. Poprzeczkę postawili sobie bardzo wysoko, ale już widać, że klienci doceniają ich stałą obecność. To daje pewność obsługi na najwyższym poziomie.
Ciekawe wnętrza i ciepła atmosfera zachęcają do dłuższego biesiadowania. Tym bardziej, że zespół tworzący restaurację bardzo starannie planuje menu z uwzględnieniem sezonowej świeżości produktów. Proponowane dania od przystawki aż po deser tworzą harmonijne zestawy. Pełne smaku kompozycje, wzbogacane są tylko najwyższej jakości przyprawami. Ich dopełnieniem jest oczywiście znakomitej jakości wino, które podkreśla i wydobywa z potraw to, co najcenniejsze. Ciągle wzbogacany skład wina zadowoli nawet największych miłośników tego trunku. Co istotne można je zabrać do domu, by przedłużyć wieczór rozpoczęty w miejscu, gdzie pasja i miłość do jedzenia wyczuwalna jest nawet w powietrzu.

Winowajcy
Kuchnia i Skład Wina, ul. Srebrna 3, Cieszyn
www.winowajcy.com.pl, fb, rezerwacje 881 227 766

Winowajcy zapraszają od wtorku do niedzieli od godziny 12.00.