Gotowi na Champions Hockey League

0
806
W ostatnim meczu kontrolnym przed startem w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów HC  Oceláři Trzyniec pokonali HC Slovan Bratysława. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Wszystkie zdjęcia: Robert Kania
- reklama -

Hokeiści trzynieckich Stalowników w próbie generalnej przed inauguracją tegorocznych zmagań o punkty nie dali większych szans Slovanowi Bratysława. Choć zwycięstwo w ostatnim meczu kontrolnym nie było okazałe, zdaniem trenera Stalowników zespół jest już gotowy na udział w europejskich rozgrywkach.

Hokeiści z Trzyńca przed sezonem rozegrali cztery mecze sparingowe – odnosząc w nich dwa zwycięstwa i dwukrotnie ponosząc porażki. Wyniki w tych spotkaniach rzecz jasna są sprawą drugorzędną, dla Stalowników kluczowe w nich okazało się skonfrontowanie z wizją zespołu, jaką zaproponował nowy trener drużyny – Zdeněk Moták. – Chciałbym pochwalić zespół za grę przeciwko Slovanowi, choć warunki były ciężkie ze względu na stan lodu. Mecz mogliśmy wygrać większą różnicą bramek, zabrakło nam jednak produktywności. Zresztą we wszystkich meczach kontrolnych stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, jednak nie potrafiliśmy ich zamienić na gole. Przed rozpoczęciem zmagań w Hokejowej Lidze Mistrzów mamy jeszcze kilka dni, przepracujemy je tak, aby być w pełni gotowi na walkę o zwycięstwa w europejskich rozgrywkach – mówił po meczu ze Slovanem trener Stalowników.

Hokeiści z Trzyńca w nowy sezon wejdą w pierwszy piątek września. Tego dnia rozpoczną rywalizację w Champions Hockey League, ich rywalem będzie dość egzotyczna hokejowo ekipa, czyli zawodnicy Belfast Giants, mistrzowie Wielkiej Brytanii. Trudno oczekiwać, by zespół z Irlandii Północnej postawił Stalownikom jakieś cięższe warunki, choć przed nadmiernym optymizmem przestrzega Aron Chmielewski, napastnik Stalowników. – Zobaczymy jak to spotkanie będzie wyglądać, dziś męczyliśmy się z mistrzem Słowacji, mieliśmy mnóstwo sytuacji stuprocentowych, chcieliśmy chyba strzelać za ładne bramki. Zostawiliśmy rywalom także za dużo miejsca na lodzie, stąd wynik wygląda tak a nie inaczej. Myślę, że zespół z Irlandii Północnej będzie twardszym przeciwnikiem, choć może mniej technicznym – mówi reprezentant Polski.

- reklama -

Po piątkowym meczu 2 września z mistrzem Wielkiej Brytanii Stalownicy udadzą się do Szwecji, gdzie już w niedzielę 4 września rozegrają kolejne spotkanie w CHL – ich rywalem będzie zespół Skellefteå AIK.