KAM TAM – kulturalne spotkania po obu stronach Olzy

0
474
Już po raz drugi publiczność z obu stron Olzy weźmie udział w kameralnych przedsięwzięciach artystycznych.
- reklama -

Przed nami druga edycja kameralnych spotkań kulturalnych w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Podczas wydarzenia organizowanego przez stowarzyszenie Člověk na hranici, w ostatnim tygodniu sierpnia odbędą się koncerty, wystawa, spotkanie literackie, twórcze wyzwanie oraz piknik teatralny. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

– Kameralne spotkania z kulturą i sztuką sprawdziły się podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia, w ramach którego zorganizowaliśmy m.in. koncert na tarasie kawiarni i czytelni Avion. Ta formuła się sprawdziła, stąd postanowiliśmy kontynuować formę kulturalnych spotkań po obu stronach granicy, a pomogło nam w tym finansowe wsparcie miasta Czeski Cieszyn – wyjaśnia Stefan Mańka ze stowarzyszenia Člověk na hranici i dodaje, że mimo iż projekt finansowany jest przede wszystkim z budżetu miasta Czeski Cieszyn to wydarzenia są organizowane są po obu stronach granicy, zgodnie z transgranicznym charakterem stowarzyszenia Člověk na hranici.

I tak 28 sierpnia o godz. 17:00 organizatorzy zapraszają do kawiarni Tramwaj Cafe gdzie odbędzie się tłumaczone na język polski, spotkanie literackie z czeskim historykiem sztuki, poetą i redaktorem Davidem Vodą, autorem książki „Automat na plyšáky”. We wtorek, 29 sierpnia o godz. 20:00 w ogródku kawiarni Kamerlik w Czeskim Cieszynie wystąpi Michał Kowalonek – do niedawna wokalista grupy Myslovitz. W środę, 30 sierpnia o godz. 16:00 polecamy przedstawienie na trawie dla małych i dużych widzów, które w parku im. Adama Sikory w Czeskim Cieszynie zaprezentuje teatr DNO z Brna. Czwartek, 31 sierpnia o godz. 20:00 na tarasie kawiarni i czytelni Avion odbędzie się koncert w widokiem na rzekę, podczas którego wystąpi duet Follow Rivers. Ostatniego dnia imprezy, a więc w piątek, 1 września o godz. 17:00 w galerii MOST w Czeskim Cieszynie odbędzie się natomiast spotkanie przy okazji wystawy fotografii prezentujących 12 kobiet z Czeskiego Cieszyna i Cieszyna.

- reklama -

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje o KAM TAM oraz o pozostałych wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie Člověk na hranici znajdują się na stronie www.cloveknahranici.eu