Kocia Szajka wraca do akcji!

0
945
- reklama -

Któż z nas w dzieciństwie nie lubił zagadek detektywistycznych? Ja rozczytywałam się w pozycjach o kryminalnym zabarwieniu, trzymających w napięciu do samego końca. Czytałam ukradkiem pod kołdrą świecąc latarką, wychylałam głowę, co jakiś czas łapiąc powietrze. Nie wiem, co lubiłam bardziej, bohaterów tych książek, czy ten dreszcz emocji, że ktoś na czytaniu po nocach mnie przyłapie. Książek udało mi się przeczytać sporo, ale żal, że jednak nikt mnie nie chciał przyłapać, pozostał do dzisiaj. Tym razem Czytelnikom Tramwaju Słupskiego polecam książki z serii „Kocia Szajka”. To historia o kotach, opowiastka detektywistyczna dla najmłodszych, przesiąknięta humorem oraz wartką akcją.

Dołącz do kocich detektywów, przeżyj porywającą przygodę i pomóż Morfeuszowi rozwiązać detektywistyczną zagadkę.

Na premierze w cieszyńskim teatrze zebrał się tłum. Oto rozpoczyna się sztuka ze wspaniałą Heleną Černą w roli głównej. Nagle, ku przerażeniu widowni, scena zaczyna się poruszać, a czeska aktorka z krzykiem spada ze schodów. Kot Morfeusz nie ma wątpliwości – to nie mógł być przypadek. Kto i po co uruchomił mechanizm obrotowy, doprowadzając do nieszczęścia? Czy to duchy, jak twierdzi dyrektorka teatru? I co mają w tej sprawie do powiedzenia gadatliwe papużki Pola i Tola? Tę zagadkę może rozwiązać tylko Kocia Szajka – grupa doświadczonych detektywów, którym niestraszne są żadne kryminalne wyzwania!

Serię „Kocia Szajka” powołała do życia Agata Romaniuk znana jako Pani Wieczorynka, a zilustrowała Malwina Hajduk.

- reklama -

Akcja kolejnych tomów rozgrywa się w Cieszynie, mieście tętniącym życiem i pełnym tajemnic. Miejscowe koty o mocnym charakterze i dużej fantazji pomagają policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek.
Do tej pory ukazały się: „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”, „Kocia Szajka i ucho różowego jelenia” oraz „Kocia Szajka i napad na moście”

Agata Romaniuk – pisarka, reporterka, socjolożka. Kocistka rozkochana w przygodach i małych miasteczkach. Jako Pani Wieczorynka razem z kotką Laurą opowiada w internecie improwizowane bajki na życzenie dzieci. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. Stypendystka programu rezydencyjnego Fundacji Pismo. W 2017 zainicjowała projekt badawczo-reporterski Światła Małego Miasta, który opisywał życie Polaków w najmniejszych miasteczkach. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Jest także autorką książki „Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?”. Publikuje teksty w Dużym Formacie, Przekroju, Piśmie, magazynie Non/Fiction i Reportagen.

Od początku pandemii opowiada w sieci improwizowane bajki dla dzieci pod pseudonimem Pani Wieczorynka.