MALARKA GWIAZD

0
1338
Fot. Dom Wydawniczy Rebis
- reklama -

Jeśli tajemnice nie są odkryte w porę, rzutują na następne pokolenia. Ile może kosztować jeden błąd? I czy nie jest za późno by przełamać strach przed wspomnieniami?

Jest to pierwsza książka Amelii Noguery, która ukazała się w Polsce. Autorka dobrze operując słowem stworzyła powieść ściśle powiązaną z tematyką malarstwa.

Akcja powieści toczy się na kilku płaszczyznach. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Już to czyni ją wyjątkową. Głównego bohatera poznajemy u schyłku życia. Diego czując zbliżający się kres postanawia wyjaśnić i uregulować sprawy z przeszłości. Zdaje sobie sprawę, że jest to winien swojej dorosłej wnuczce. Musi się pospieszyć bo wie, że nie pozostało mu zbyt wiele czasu. Kocha swoją wnuczkę Violet nade wszystko. Wspomina swoje burzliwe życie i wielką, przepełnioną namiętnością miłość do swojej żony. Elisa zmarła młodo w niewyjaśnionych okolicznościach na skutek zdrady. Zdążyła jednak w swoim krótkim życiu stać się sławną malarką i zostawić po sobie ogromną spuściznę wartą fortunę. Trwała II wojna światowa. Diegowi dzięki pomocy zauroczonej nim kuzynki udało się przedostać do Ameryki. Poznajemy zatem życie i historię miłości Diega i Elisy, jak również historię przyjaźni wystawionej na próbę. Elementem wiążącym jest skomplikowane i pełne bólu życie jego wnuczki , Violet. Dziadek czuje, że tylko on może i musi ją wspierać.  Ona chce wykorzystać prawdę z przeszłości, aby ułożyć sobie przyszłość. Tylko, czy bohaterowie powieści będą mieli na to szansę? Choć początek powieści nurzący lekko i zbyt mocno ubrany w ilość postaci nie wróży zbyt dobrze warto wgryźć się w tekst, gdyż po jakimś czasie opowieść nabiera rumieńców i tempa. Pozycja idealna dla tych, którzy nie boją się zżywania z fikcją. Czasem potrzebujemy wzruszeń a „ Malarka gwiazd” z pewnością daje je w nadmiarze. Mimo, że jest to książka o miłości, nie jest to przesłodzony melodramat, raczej powieść obyczajowa z elementami sagi rodzinnej. Jeżeli szukacie nietuzinkowych historii, przeplatanych wspomnieniami, marzeniami i tęsknotą bohaterów, to ta książka jest dla Was. Zachęcam do tej niezwykłej lektury szczególnie w zimowe, długie wieczory.

- reklama -