RELEVE studio tańca

0
1774
Cieszyńskie Perły
- reklama -

Jazz można tańczyć. Nawet jazz nowoczesny. Taniec modern jazz to gatunek taneczny znany od dawna w Ameryce, ale na Śląsku Cieszyńskim popularyzowany jest od niedawna. Ostatnio promuje go w Cieszynie studio tańca Releve, założone przez Aleksandrę Jurczak, tancerkę choreografkę i promotorkę tańca artystycznego, która nauczyła sie modern jazzu w Ameryce.

W Cieszynie, w studiu tańca Releve na Starym Targu modern jazz tańczą Perły. To grupa dziewcząt które pokochały jazzowy taniec dzięki pani Oli Jurczak. Okazało się, że ten sposób tańca daje możliwości nieograniczonej  ekspresji i improwizacji. Przez taki sposób tańca dziewczyny mogą świetnie wyrażać siebie i swoje emocje. A przy tym poczuć niezależność. Technika moderjazzowa jest bardzo trudna. Wielką zaletą tego tańca jest to, że łączy się w nim wiele różnych technik tańca nowoczesnego. Dzieje się tak dzięki możliwości przekraczania wielu gatunkowych granic, których gdzie indziej, w innych tańcach przekraczać nie można. Może to właśnie ta swoboda wyrażania emocji sprawia, że Perły to nie tylko koleżanki, a jedna wielka rodzina. Młode tancerki z wielkim zaangażowaniem chłoną wiedzę o sztuce tańca i sukcesywnie rozwijają swoje artystyczne umiejętności. Ich wspólna przygoda trwa już kilka lat, podczas których przeżyły wiele wspaniałych chwil. Szczególnie emocjonujący był udział w wielu konkursach, wyjazdach i warsztatach.

Na swoim koncie mają już wiele sukcesów, takich jak: GRAND PRIX na Ogólnopolskim Konkursie „Power Dance” w Katowicach 2016, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie „Taki Taniec” w Oświęcimiu 2016, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie „Dance Cieszyn” 2016, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie World Dance w Sosnowcu, III miejsce na Konkursie w Kętach 2016, Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Talizman Sukcesu w Hałcnowie.

Studio tańca Releve prowadzi pani Ola Jurczak. Jest jedną z najbardziej utytułowanych i doświadczonych tancerek tańca współczesnego na Śląsku. Szkoliła się na warsztatach u znanych tancerzy i choreografów. Kształciła się między innymi w: Broadway Dance Center w Nowym Jorku, Millenium Dance Complex w Los Angeles, Pinneaple Dance Studio w Londynie. Pani Ola posiada wykształcenie pedagogiczne – jest absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego – oraz tytuł magistra choreografii i teorii tańca który uzyskała na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Teraz swoje doświadczenie i pasję stara się przekazywać grupom tanecznym, które prowadzi. Oprócz Pereł pod jej kierunkiem działają także Mini Perły, a także zespoły Imagen i Advence. 

- reklama -

Młodszymi koleżankami cieszyńskich Pereł są Mini Perły, które dopiero rozwijają swoje taneczne talenty i poznają tajniki tańca jazzowego. Również Mini Perły uczestniczą już w różnych konkursach i festiwalach, a ich wielkim sukcesem jest II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie „Dance Passion” w Jastrzębiu 2015. 

W studiu tańca Releve istnieje również grupa baletowa, w której dzieci rozpoczynają swoją przygodę z tańcem, poznając elementy tańca klasycznego i jazzowego przez proste ćwiczenia i zabawę.

Jakie są najnowsze osiągnięcia cieszyńskich Pereł. W bardzo prestiżowym Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu zespół zdobył III miejsce w kategorii zespołowej, a dwie młode solistki – Iwona Sitek i Nadia Sikora wywalczyły I lokaty w swoich kategoriach. 

Sukcesy cieszyńskich Pereł świadczą o tym, co może przynieść wielka pasja, zaangażowanie, wiara w swoje możliwości i poczucie sensu tego, co się robi. Perły tańczą. Ich pasja do jazzu płynie prosto z serca a ich taniec niech pozostanie sposobem na życie.