Mapa letnich festiwali, cz. 2

0
712
- reklama -

Koncerty, dyskusje, spotkania literackie, performance’y, widowiska – to wszystko można spotkać na różnorodnych festiwalach i przeglądach. Co ciekawego proponują nam organizatorzy z regionu Śląska Cieszyńskiego i okolic? Podpowiadamy.

Rockowizna Festiwal Kraków
26–28 sierpnia, Kraków
Fani klasycznego polskiego rocka w końcu mają miejsce dla siebie! Rockowizna to weekend spotkań z ikonicznymi głosami i brzmieniami wszystkich odmian oraz pokoleń rocka. Happysad, Kasia Kowalska, Róże Europy, IRA, Strachy na Lachy – letnia przestrzeń krakowskiej Tauron Areny zamieni się w spotkanie mocnych subkultur. Finałowy koncert pozostawiony został dla zespołu Kult i to ta kapela zamknie ostatni występ z tej trasy koncertowej
Więcej na: visualproduction.pl/rockowizna-festiwal-krakow.

Męskie Granie
27–28 sierpnia, Żywiec
Najbardziej rozpoznawalna i komercyjna trasa koncertowa. Wraz z rosnącą popularnością organizatorzy postanowili rozszerzyć formułę na dwudniowe wydarzenie. Finałowym koncertem będzie oczywiście występ formacji składającej się z wybitnych osobowości, czyli Męskie Granie Orkiestra. Jednak podczas całego weekendu spędzimy ten muzyczny czas z takimi artystami i artystkami jak: Brodka, Pro8l3m, Król, Igo, Coals oraz Dziwna Wiosna.
Więcej na: www.meskiegranie.pl

Clouds Fest
27 sierpnia, Chorzów
Nietypowa formuła trasy koncertowej nadaje również jej nazwę. Unoszący się w chmurach balon stanowi jednocześnie atrakcję i miejsce koncertowe dla artystów. Ostatnim przystankiem na trasie będzie właśnie Chorzów, w którym rozbrzmiewać będzie muzyka Darii Zawiałow, Natalii Przybysz i formacji Pro8l3m. Dodatkową niespodzianką jest fakt, że fani mogą również skorzystać z lotu balonem nieopodal szybu Prezydent, gdzie znajdować się będzie główna część imprezy.
Więcej na: www.facebook.com/CloudsFest

- reklama -

Rock Reggae Festival
27 sierpnia, Brzeszcze
Kolejna z ważnych lokalnych inicjatyw. Stadion w Brzeszczach zamienia się na jeden dzień i jedną noc w energetyczną mieszankę dźwięków, świateł i tańców. Rock, punk, ska, reaggae wirują w przestrzeni. Tegorocznymi gośćmi będą: Pidżama Porno, Luxtorpeda, Tabu, Rastafajrant oraz Dubska.
Więcej na: www.rockreggae.pl

Yass Festival
9–10 września, Cieszyn
Zeszłoroczna edycja pokazała, że takiego właśnie wydarzenia brakowało w Cieszynie. Wystawy, koncerty, sety didżejskie, kraftowe piwa, strefa chillu – wszystko rozlokowane w przestrzeni Browaru Zamkowego. Kameralny festiwal wpisał się już na stałe w tkankę miasta, dając mieszkańcom i gościom ciekawe propozycje artystyczne. W tym roku usłyszymy m.in. Gus Gus, Morcheeba, Pezeta, Natalię Przybysz, Ralpha Kamińskiego, Fisz Emade Tworzywo oraz Voo Voo.
Więcej na: www.yass.pl