Nie kupuj kota w worku i nie wierz w bajki o emerytce z Niemiec

0
1010
- reklama -

„Samochód nówka-sztuka”, „Auto z Niemiec od starszej Pani”, „Poprzednim, jedynym właścicielem był ksiądz”, „Auto prawie jak nowe prosto z Francji – miało tylko maleńką stłuczkę” – każdy kto kiedykolwiek szukał auta używanego z pewnością słyszał takie solenne zapewnienia. Wokół sprzedaży samochodów używanych narosło wiele mitów i legend, które stosują nieuczciwi handlarze. Rynek samochodów zmienia się dynamicznie i obecnie oferuje zupełnie nowe rozwiązania. Nie kupuj takich bajek i skorzystaj z bezpieczniejszych alternatyw.

Koniec ery handlarzy

Wiele krajów europejskich obecnie przeżywa swoje kryzysy gospodarcze. Nie wierzmy w to, że Niemcy i Francuzi oddają za grosze i bezcen samochody klasy premium polskim handlarzom. Każdy szuka oszczędności we współczesnym świecie. Dlatego też sprawny i bezpieczny samochód jest smakowitym kąskiem zarówno dla Polaka, jak i Niemca czy Holendra. Jeżeli samochód zjechał do Polski z pewnością musi mieć jakiś defekt lub znaczącą wadę. Rzeczywisty stan pojazdu ujawnia się w trakcie użytkowania lub co gorsza, podczas wypadku. Musimy pamiętać, że jeżeli samochód ma historię wypadkową to skuteczność wszystkich systemów bezpieczeństwa staje pod wielkim znakiem zapytania. Ciekawe czy po stłuczce pojazd został dobrze skalibrowany, a naprawa powypadkowa została przeprowadzone zgodnie z zaleceniami producenta.

Polska wysypiskiem Europy

- reklama -

Nasz kraj w świecie zyskał niechlubną renomę wielkiego szrotu. Przyjmujemy bezkrytycznie wszystko. Takich aut jak w Polsce nie chcą handlarze ani z Węgier, ani ze Słowacji. Samochód to środek transportu, którym wozimy swoje życie i swoją rodzinę. Warto minimalizować ryzyko i dokonywać transakcji w sprawdzonych miejscach i u ludzi posiadających kompetencje i sprzęt do zweryfikowania stanu technicznego kupowanego pojazdu od poprzedniego właściciela.

Używane w autoryzowanym serwisie 

Zakup auta używanego w autoryzowanym punkcie dealerskim to zmniejszenie ryzyka takiej transakcji. Oczywiście nigdy nikt nikomu nie zagwarantuje stuprocentowej bezawaryjności auta używanego, ale zwiększamy pewność transakcji.  

Używane jak nowe 

W wybranych salonach grupy Volkswagen działa program DasWeltAuto. (DWA). W ramach programu dostępne są auta używane z grupy VW, jak i innych marek. Tylko auta spełniające ściśle określone warunki, z opisaną historią i przebiegiem zostają sprawdzone w 117 etapowym teście. Klient otrzymuje certyfikat jakości, jak i może skorzystać z oferty dodatkowej gwarancji. Zakup auta używanego niczym nie odbiega od zakupu auta nowego. Samochody są starannie przygotowywane przed wydaniem klientowi, a sprzedawcy dokładają wszelkich starań, aby transakcja przebiegała z pełnym profesjonalizmem. 

Sprzedaj auto i kup nowe raz, DWA

Po podjęciu decyzji o zbyciu samochodu warto udać się do profesjonalnego salonu w celu sporządzenia wyceny. Tylko wtedy możemy poznać faktyczną wartość auta i porównać ofertę z tym, co proponują nam handlarze bądź właściciele komisów. 

Wycena w salonie jest bezpłatna i nie jest wiążąca. Przeprowadzana za pomocą systemu EUROTAX gwarantuje klientowi sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, a także rzetelną i uczciwą wycenę.

Powierzenie sprzedaży „starego” auta pracownikom salonu może przynieść wymierne korzyści. W przypadku odkupu auta przez salon klient otrzymuje wypłatę w gotówce. Kolejną interesującą opcją jest możliwość zamiany na inne auto używane z szerokiej oferty pojazdów używanych dealera. W przypadku zakupu nowego auta pozostawienie „starego” w rozliczeniu powoduje automatyczne naliczenie atrakcyjnego rabatu. Co więcej, w salonie możemy zapoznać się z dedykowaną ofertą produktów finansowych na zakup wymarzonego auta, kiedy nie mamy całej kwoty. 

Masz pytania? Coś Cię zainteresowało? Zachęcamy do kontaktu i rozmowy z doświadczonymi opiekunami aut używanych:

Marcin Klepczarek
marcin.klepczarek@korczyk.com.pl
+48 728 456 220

Piotr Janitek
piotr.janitek@korczyk.com.pl
+48 734 443 072

KORCZYK Autoryzowany Salon i Serwis ŠKODA
Aleja gen. Andersa 586,
Bielsko-Biała (zjazd z S1, w kierunku na Cieszyn)