Nowe technologie, nowa jakość. Jak wybrać najlepsze?

0
1144
- reklama -

SONEA jest dynamicznie rozwijającą się firmą otwartą na potrzeby i sugestie klientów, dlatego wychodząc im naprzeciw podjęła kolejne wyzwania inwestując i ciągle rozszerzając ofertę, która z pewnością zaspokoi gusta każdego klienta.

Fronty w połysku czy w macie?

Fronty kuchenne w wysokim połysku cieszą się, nie tylko w naszym kraju, niesłabnącą popularnością. Elegancja i nowoczesność, a przede wszystkim lustrzane odbicia optycznie powiększające przestrzeń, to główne powody przemawiające za wyborem akrylowych powierzchni na wysoki połysk. Coraz odważniej wkraczają one do łazienek czy kuchni.

Stąd pytanie: Fronty w połysku czy fronty w macie? Taki dylemat bardzo często towarzyszy osobom, które planują np. urządzenie kuchni czy łazienki. Problem z wyborem do niedawna wynikał jednak przede wszystkim z tego, że fronty matowe były łatwiejsze w utrzymaniu. A na dodatek jeszcze kilka lat temu przeciwnicy płyt na wysoki połysk wskazywali, że jest to materiał, który trudno wyczyścić i  łatwo zarysować.

- reklama -

Klienci firmy SONEA takich dylematów nie mają. SONEA w swojej ofercie posiada zarówno fronty akrylowe na wysoki połysk jak i w macie. Płyty meblowe i fronty meblowe są bardzo wysokiej jakości. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i produkcji na wysokiej klasy maszynach zarówno płyty i fronty  na wysoki połysk jak i płyty oraz fronty w głębokim macie są bardzo łatwe w utrzymaniu i charakteryzują się wyższą odpornością na ścieranie czy zarysowania. Płyty akrylowe są produkowane na bazie MDF. Na frontowej stronie płyty znajduje się powłoka akrylowa natomiast na drugiej stronie pokryta jest powłoką mat w tym samym kolorze co od frontu. Uzyskany efekt połysku sprawia że płyta akrylowa kojarzy się z elegancją i luksusem. Dopełnieniem perfekcyjnego wyglądu frontów z pewnością będzie bezspoinowe oklejanie obrzeży. Dzięki takim rozwiązaniom uzyskujemy wrażenie całości wykonanej z jednej bryły. 

Nowa technologia

Z początkiem roku park maszynowy firmy SONEA został wyposażony w nową maszynę do klejenia krawędzi z agregatem „AirTec”. Technologia, którą wykorzystuje okleiniarka, sprawia, że spoina klejowa między obrzeżem a powierzchnią oklejanego materiału jest niewidoczna. Gotowe elementy meblowe powstałe przy jej udziale są bardziej wytrzymałe i odporne na działanie wody czy wilgoci. Nowa technologia bezspoinowego oklejania „AirTec” stosowana jest przede wszystkim w produkcji mebli kuchennych i łazienkowych, z materiałów takich, jak płyty na wysoki połysk, akryl oraz płyty meblowe w jednolitych kolorach.

Okleiniarka z agregatem „AirTec” stanowi odpowiednik oklejania laserowego. W tej technologii za pomocą gorącego sprężonego powietrza reaktywowana jest funkcjonalna warstwa obrzeża, co pozwala wyeliminować fugę klejową. Ta ostatnia przy użyciu agregatu „AirTec” zostaje nadtopiona, a obrzeże jest wtłaczane w obrabianą powierzchnię meblową. 

Do oklejania wykorzystywane są specjalne obrzeża, które składają się z twardej warstwy dekoracyjnej  i nadtapianej warstwy użytkowej. Niewidoczna nitka klejowa pozwala osiągnąć wizualny efekt zbliżony do lakieru. 

Trzeba też zwrócić uwagę na szybszy proces oklejania. Ponadto cała okleiniarka jest sterowana komputerowo, dzięki czemu znacznie ogranicza się liczba błędów i pomyłek. Za inwestycją w nową technologię idzie również inwestycja w personel i profesjonalne szkolenia, ponieważ wiadomo, że do obsługi okleiniarki potrzebna jest odpowiednio wykwalifikowana kadra.