Spotkajmy się TAM

0
888
Duet Chłodno będzie muzycznym bohaterem pierwszej edycji Festiwalu TAM.
- reklama -

Trzy miejsca, trójka bohaterów, trzy wydarzenia – na początku września w Cieszynie i Czeskim Cieszynie zagości Festiwal TAM, nowa interdyscyplinarna impreza na mapie Śląska Cieszyńskiego.

Dwudniowy festiwal organizuje Stowarzyszenie „ Człowiek na granicy”, a w jego programie znajduje się zarówno koncert, wystaw, jak i spotkanie autorskie. To wydarzenie wynika z naszych potrzeb estetycznych, przyjacielskich i sentymentalnych, z potrzeby zaprezentowania szerszej publiczności TU na pograniczu, w Czeskim Cieszynie i Cieszynie, wyboru z czesko-polskiej literatury, muzyki, fotografii i sztuki. Nazwaliśmy je TAM, nazwa powstała od pierwszych liter nazw miejsc, w których chcemy się z Wami spotkać tj. Tramwaj Cafe, kawiarnia Avion i galeria Most, tworzą na mapie naszego pogranicza przyjemny, bliski i inspirujący trójkąt – mówi Stefan Mańka ze Stowarzyszenia „Człowiek na granicy”.

Bohaterami dwudniowego festiwalu będą: czeski reżyser, scenarzysta, pisarz i fotograf Ivan Fíla, duet Chłodno oraz polski dziennikarz i pisarz Andrzej Drobik. – Tę sentymentalną czasoprzestrzeń TAM, za którą tęsknimy, ponieważ BYĆ MOŻE wydaje się na nam, że jest ona ciekawsza, chcemy ściągnąć i umiejscowić TU. Stawiamy znak równości między TU i TAM, niwelując przeszkody i bariery, ponieważ wychodzimy z założenia, że artystyczna, przyjacielska i twórcza atmosfera nie ma i nie zna granic. Naszym marzeniem jest, abyście się stali częścią TAM – dodaje organizator wydarzenia.

Program Festiwalu:

- reklama -

1 września, godz. 18, Tramwaj Cafe:
* spotkanie literackie Andrzej Drobik, prowadzenie: Marcin Mońka
* wystawa #kreatywnychallengeTAM

1 września, godz. 20, Kawiarnia Avion:
* koncert Chłodno

2 września, godz. 17, Most Galerie:
* wystawa fotografii Ivan Fíla

Więcej: www.cloveknahranici.eu