W poszukiwaniu równowagi – materiały naturalne we wnętrzach

0
1048
- reklama -

Doszliśmy do momentu, w którym następuje przesyt nowoczesnymi technologiami i materiałami syntetycznymi i coraz chętniej wracamy do natury. Zwalniamy codzienne tempo życia poszukując jak najmniej przetworzonej żywności czy wybierając wakacje w ciszy i spokoju, zamiast w tętniącym życiem kurorcie. Ten trend jest widoczny również we wnętrzach, w których materiały syntetyczne są wypierane przez drewno, kamień, szkło oraz inne materiały naturalne.

Sięgający  po naturalne materiały przy aranżacji wnętrz z pewnością znajdą wyjątkowy klimat, jaki niosą ze sobą drewno, kamień i szkło. To nie tylko gustowne, ale także bezpieczne rozwiązanie – materiały naturalne doskonale wpisują się właściwie w każdy styl i kolorystykę. Nie można również zapomnieć o pozytywnym wpływie na otoczenie. Im więcej w naszym wnętrzu naturalnych elementów, tym lepiej się w nim czujemy.

Pomysł na wnętrze, w którym wykorzystamy materiały naturalne, powinien rozpocząć się od wybrania konkretnego stylu. Efekty mogą być bowiem bardzo różne – szczególnie, gdy doprowadzimy do zbyt dużego nagromadzenia różnorodnych materiałów w jednej przestrzeni. Jak nie doprowadzić do przesytu i wykorzystać elementy naturalne tam, gdzie najlepiej się do tego nadają?

Kluczem w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem materiałów naturalnych jest umiar i ich odpowiednie zastosowanie. W ofertach i możliwościach rynkowych można się pogubić i popaść w nadmiar, co nie koniecznie  pozytywnie wpłynie na atrakcyjny wygląd pomieszczenia.

- reklama -

Surowość metalu, chłód kamienia i zbyt duża lekkość szkła w aranżacjach  często podkreśla się i łagodzi jednocześnie  zestawieniem z materiałami na wskroś ciepłymi – na przykład z naturalnym drewnem. Szklana ściana wygląda jeszcze efektowniej gdy połączy się ją z rustykalnym blatem. Widoczne, trójwymiarowe pory i sęki desek wyśmienicie podkreślają też gładkość szkła. Drewno jak żadne inne kojarzy się z siłą, wytrzymałością, naturalnością i autentycznością. Uzupełnieniem w  kuchni mogą być naturalne,  drewniane fronty szafek czy wiszące półki. Możliwości i rozwiązania jakie daje nam obecny rynek są niekończące. Współczesne trendy odchodzą od sztampy i rozwiązań masowych.  Zaczynamy doceniać pracę rzemieślników, osób z pasją, które tworzą przedmioty jedyne w swoim rodzaju i niemożliwe do odtworzenia. Trendy wnętrzarskie wyraźnie sięgają do źródeł i czerpią z natury. Gdy zostaną zastosowane, dom stanie się przystanią, w której będzie można odzyskać równowagę. 

Firma Sonea  przez cały czas istnienia na cieszyńskim rynku, szkoli się poznając zmieniające się trendy  .  Śledzi na bieżąco zmieniające się potrzeby rynku i stara się im sprostać. Dysponuje dużym gronem wykwalifikowanych doradców i profesjonalną obsługą klienta. W jednym miejscu możemy uzyskać i pomoc i możliwość kupna materiałów i produktów potrzebnych do zrealizowania naszego projektu. Sonea  uczestnicząc w krajowych i zagranicznych targach wnętrzarskich wprowadza na rynek cieszyński wiele innowacyjnych rozwiązań.