Dwie wystawy w Strumieniu

0
431
- reklama -

Zima to idealny czas na spotkania ze sztuką. Okazją do takich spotkań mogą być dwie wystawy zorganizowane w Strumieniu. Jedna z nich ma miejsce w MGOK w Strumieniu i jest to wystawa prac finału Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej. Odwiedzający wystawę mogą zobaczyć między innymi fotografie, obrazy, a nawet rzeźby.

Drugą wystawę można oglądać w galerii strumieńskiego ratusza, gdzie swoje prace prezentują lokalni artyści. Grupę tworzą poeci, malarze, osoby zajmujące się rękodziełem, a wśród nich Andrzej Błoński, którego pasją od wielu lat jest rzeźbiarstwo.
Pod opiekuńczymi skrzydłami Marii Michalczyk artyści rozwijają własne zainteresowania, i od czasu do czasu decydują się na kontakt z publicznością, biorąc udział właśnie w wystawach. Goście galerii mogą więc obejrzeć między innymi obrazy, ikony czy rzeźby.

Obie wystawy dla mnie – osoby niewidomej – były dostępne, część prac mogłam obejrzeć dotykiem, natomiast dzięki artystom, którzy na bieżąco tworzyli audio deskrypcję do obrazów oraz zdjęć czy ikon miałam szansę wyobrazić sobie poszczególne prace.
Pomimo iż wystawa w Ratuszu jest dostępna wyłącznie w godzinach pracy ratusza, to warto ją odwiedzić.

- reklama -