FUNfest Bielsko-Biała

0
1487
- reklama -

Całe nasze życie to jeden wielki teatr, nigdy do końca nie wiemy, co się dzieje naprawdę, a co okaże się żartem losu, a w dodatku nie mamy pojęcia, jak to się wszystko skończy. Marek Soból

Sezon teatralny 2016/2017 powoli dobiega końca, lecz Teatr Polski nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie. Aby z prawdziwym impetem zakończyć rok ciężkiej pracy zapraszamy wszystkich widzów naszego Teatru na pierwszy w Bielsku-Białej Festiwal Komedii Południa FUNfest. Od 20 do 25 czerwca zaprezentujemy gościnne spektakle komediowe z takich miast jak: Katowice, Zabrze, Częstochowa oraz Rzeszów. Gościć będziemy również spektakl z Knjaževsko-Srpski Teatar, który przyjedzie do nas aż z Serbii! To jedyna okazja w roku, by w jednym mieście, w jednym teatrze i w ciągu kilku festiwalowych dni, zobaczyć najlepsze komedie z południa Polski, ale i Europy. Teatr Polski w Bielsku-Białej na kilka dni stanie się prawdziwym epicentrum nieokiełznanych wybuchów radości, salw śmiechu i łez szczęścia, a towarzyszyć nam będą bielskie żaby z „Kamienicy pod żabami”. Zainspirowani sielską atmosferą, która nieodzownie towarzyszy żabie grającej na mandolinie oraz żabie z fajką kieliszkiem wina, zapraszamy do odpoczynku w kulturalnym towarzystwie. Nie zapominamy przecież, że żaby ubrane są w eleganckie fraki!

W programie Festiwalu nie zabraknie realizacji komedii „Wiwisexia” z udziałem aktorki naszego Teatru – Darii Polasik-Bułki, farsy brytyjskiej „O co biega?” (Teatr Nowy Zabrze), klasyki komedii serbskiej „Dusigrosz” (Knjaževsko-Srpski Teatar w Kragujevac – Serbia), farsy kanadyjskiej „Historie łóżkowe” (Teatr im Adama Mickiewicza w Częstochowie), klasyki komedii francuskiej „Chory z urojenia” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie) w reżyserii znanego bielskiej wi-downi Waldemara Śmigasiewicza, a także ko-medii sytuacyjnej „Boeing, Boeing” (Teatr Polski w Bielsku-Białej).

Mamy nadzieję, że uda nam się dostarczyć na-szym widzom wiele radości i wzruszeń w  lekkiej i niezwykle barwnej formie. Pod wspólnym mia-nownikiem „komedia” kryje się bowiem wiele odcieni wrażliwości komediowej, które odnajdą Państwo w programie Festiwalu Komedii Południa FUNfest.

- reklama -

Nagroda publiczności – zapraszamy do głosowania!

To Państwa głos jest dla nas najważniejszy i właśnie dlatego podczas Festiwalu zostanie przyznana nagroda publiczności – Złoty Rechot. Głosowanie na ulubiony spektakl będzie możliwe po każdym pokazie. Wystarczy, że wrzucą Państwo swój bilet do specjalnie przygotowanej urny do głosowania. Nagroda, w Państwa imieniu, zostanie przyznana ostatniego dnia Festiwalu.