NOWA ZAJEZDNIA TRAMWAJOWA na ulicy Menniczej w Cieszynie

0
1881
- reklama -

Cieszyński Tramwaj kursował w latach 1911-1921i zatrzymywał się na 7 przystankach stałych oraz4 przystankach na żądanie. Była też zajezdnia, czyli początkowy i końcowy przystanek. To faktyna temat Cieszyńskiego Tramwaju. Faktem jest także to, że tramwaj jako środek komunikacji nie wróci już do Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Do Cieszyna wróciła jednak historia pisana wokół Cieszyńskiego Tramwaju, a towarzyszy jej aromatyczny zapach świeżo zmielonej kawy.
Nostalgię Cieszyńskiego Tramwaju można poczuć zasiadając na drewnianych ławkach niemal identycznych jak te, które znajdowały się w legendarnym Ringhofferze.

Niepowtarzalny klimat, historyczne zdjęcia oraz dźwięki nadjeżdżającego tramwaju znajdzieciew kawiarni Tramwaj Cafe, która pretenduje do miana nowej zajezdni Cieszyńskiego Tramwaju.
Ponad rok temu, w naszych głowach zrodziła się pewna idea przywrócenia Cieszyńskiego Tramwaju, która z czasem doczekała się realizacji. Co się tyczy wyboru miejsca, to można powiedzieć, że dokonał się sam, gdyż budynek w którym zlokalizowana jest nasza kawiarnia swym kształtem zawsze przypominał tramwaj, jednak dopiero, gdy został on pozbawiony szyldów po poprzednim najemcy możliwe było dostrzeżenie tego potencjału – wyjaśniają założyciele Tramwaj Cafe.

Czym zatem jest Tramwaj Cafe? – To miejsce,w którym historia miesza się ze współczesnością.W którym z jednej strony można poczuć klimat sprzed ponad 100 lat, a z drugiej zasmakować pysznej kawy, wypić lampkę idealnie schłodzonego wina, czy też poczuć smak długo leżakującego rumu. Tramwaj Cafe ma być zatem miejscem spotkań, tego co dobre i mało spotykane w Cieszynie, z tym co dobrze znane i nostalgicznie wspominane – dodają twórcy Tramwaj Cafe, którzy zapraszają m.in. na intensywne o smaku espresso, americano, cappuccino, cafe latte oraz flat white, tworzone na podstawie dostępnej tylko tutaj mieszkanki arabiki i robusty lub 100% brazylijskiej arabiki. Mleczne wariacje na temat kawy dostępne są zarówno z dodatkiem klasycznego mleka, jak również jego bezlaktozowej lub roślinnej odmiany. W kawowym menu warto spróbować także kawy, parzonej w alternatywny sposób przy użyciu filtra przelewowego – french press lub dla mniej cierpliwych – aero press. W upalne dni zapraszamy na zimną kawę – cold brew.

Na spotkanie z Cieszyńskim Tramwajem w nowej, niecodziennej odsłonie zapraszamy do Tramwaj Cafe, który „zatrzymał się” w pobliżu Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, na ulicy Menniczej 44, tuż obok Książnicy Cieszyńskiej.

- reklama -