SiSi – pyszne spotkania przy stole

0
1239
- reklama -

Wakacyjne wyprawy to nic innego jak zbieranie wspomnień, smaków i zapachów. Wybierając się na Śląsk Cieszyński mamy okazję podziwiać piękne widoki, ale również posmakować zupełnie innej kuchni. Oprócz restauracji serwujących regionalne dania warto również odwiedzić te, które proponują również smaki całego świata. Będąc w Ustroniu nie można zatem pominąć SiSi Pizzeria e Ristorante, która zabierze nas w kulinarną wędrówkę po Półwyspie Apenińskim.

Włoska kuchnia i włoska restauracja to nie tylko menu składające się z makaronów czy pizzy. To nie tylko panna cotta i tiramisu na deser, ale to również przegląd serów i szynek na przystawkę. To przede wszystkim owoce morza czyli „frutti di mare”, zupy rybne i bogata oferta mięs. To również wyraziste przyprawy: bazylia, która daje ziołowy i odświeżający aromat i smak, to także oregano, estragon, tymianek, rozmaryn. Popularnym dodatkiem do potraw jest również czosnek, zarówno świeży, jak i suszony. Włoska restauracja to pewien styl, podejście do kuchni, atmosfera w lokalu. To pewna aura i niewypowiedziana komunikacja pomiędzy konsumentem a kucharzem. To przede wszystkim obyczaje celebrowania jedzenia, traktowania momentu spożywania posiłków z należytym szacunkiem oraz delektowania się każdym spożytym kęsem.

Restauracja SiSi Pizzeria e Ristorante w Ustroniu to coś więcej niż włoska restauracja. Tu kuchnia stanowi pyszny dodatek do spotkań z najbliższymi oraz jest okazją do poznania wielowiekowej kultury kulinarnej Włoch.

Pierwotnie SiSi Pizzeria e Ristorante została założona w 2008 jako wiedeńska kawiarnia. W roku 2014 restauracja zmieniła specjalizację na kuchnię włoską. Swoje dania SiSi opiera o najwyższej jakości surowce, które samodzielnie i bezpośrednio sprowadza
z Włoch. SiSi pochwalić się może również szerokim wyborem włoskich win, które również samodzielnie sprowadza z małych, zaprzyjaźnionych, włoskich winnic. Na wyróżnienie zasługuje również oferowana przez SiSi pizza w stylu rzymskim. Jest ona tworzona z najwyższej jakości oryginalnych, włoskich składników i wypiekana w piecu opalanym drewnem drzew liściastych.

- reklama -

SiSi Pizzeria – e – Ristorante
ul. Słoneczna 11, Ustroń

biuro@sisi-restauracja.pl.
tel. kom. +48 503 933 263

Zapraszamy do SiSi, miejsca ciekawego i pełnego inspiracji.