Śląsk Cieszyński aktywnie

0
1234
- reklama -

Adrenalina i sportowe atrakcje dla turystów

Zwolennicy dwóch kółek znajdą coś dla siebie w każdej z części regionu. Ekstremalne zjazdy typu Enduro Trails ze zboczy Szyndzielni, downhillowe trasy na stoku Stożka w Wiśle, wielokilometrowe odcinki dla rowerów szosowych, idealne na wypady całą rodziną. Z takich tras słynie gmina Chybie. Trasy wiodą przez malownicze tereny pełne stawów, łąk i lasów gdzie przy okazji można podziwiać faunę i florę akwenów wodnych. Tereny zapewniają też dużo atrakcji dla miłośników wędkarstwa i zapalonych ornitologów.

Równie atrakcyjne mogą być skoki na paralotniach ze zboczy Beskidów w Krasnej, z Łysej Góry czy z góry Chełm w Goleszowie. Dla miłośników mocnych wrażeń organizowane są skoki z pilotem, 20- to i 40-to minutowe z możliwością nagrania filmu.

Paralotnie w powietrzu mogą podziwiać piechurzy górscy korzystający ze szlaków na Małej Czantorii. Cały Beskid słynie z pięknych tras trekkingowych, zróżnicowanych pod względem trudności. Trasy przystępne są zarówno dla seniorów, rodzin z dziećmi jak i wprawionych traperów spędzających wakacje na szlakach górskich. Dla turystów otwarte są liczne schroniska i wyciągi górskie czynne cały rok.

- reklama -

Na gości czekają również pola golfowe w Ropicach lub jazda konna w plenerach leśnych w Ochabach. W upalne dni zaś dostępne są baseny, kąpieliska i aquaparki w Cierlicku, Strumieniu, Skoczowie czy Bielsku-Białej. Region ten słynie też z leczniczych tężni solankowych, przy których osoby ze schorzeniami układu oddechowego znajdą ulgę i dobry sposób na odpoczynek.

Jako że pogoda nie zawsze dopisuje w czasie zaplanowanego urlopu w ofercie turystycznej znajdują się liczne muzea. W Cieszynie najchętniej odwiedzane jest Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz Muzeum Drukarstwa, w Jaworzu Muzeum Fauny i Flory Śródlądowej i Morskiej, Muzeum Koronki w Koniakowie czy Muzeum Adama Małysza w Wiśle.