Śląsk Cieszyński krajobrazowo

0
116
- reklama -

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego i Rezerwat Rotuz

Śląsk Cieszyński charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym krajobrazem, w skład którego wchodzi Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego oraz nizinne tereny położone wśród jezior gminy Chybie, która może poszczycić się rezerwatem torfowiskowym Rotuz.

- reklama -

Beskid Śląski to przepiękny górski obszar leśny poprzecinany licznymi szlakami, wiodącymi przez lasy, szczyty i widokowe połoniny. Jedną z najpiękniejszych jest połonina na zboczu Klimczoka skąd rozciąga się widok na Skrzyczne i Magurę oraz pozostałe wzniesienia Beskidu. Szlaki przeznaczone są dla każdego, świetnie poradzą sobie rodziny z małymi dziećmi jak i osoby starsze. Na zmęczonych czekają liczne schroniska, z pysznymi obiadami, a na spragnionych pieniste piwo.

Inną atrakcją Śląska Cieszyńskiego jest Rezerwat Rotuz będący ścisłym rezerwatem, na terenie którego objęto ochroną torfowiska, roślinność bagienną i fragmenty boru wilgotnego. Wokół rezerwatu przebiegają liczne ścieżki rowerowe pozwalające cieszyć oczy widokiem rozległych akwenów wodnych, bujnej roślinności i niczym nie zmąconej ptasiej sielanki. Zachwyceni tym będą miłośnicy obserwacji ptactwa wodnego, jak i wielbiciele plenerów fotograficznych. Niewątpliwie relaks i radość dla oczu znajdą też wędkarze.

Kolejnym miejscem, gdzie spotkamy piękne widoki jest Rezerwat Kopce, który jest rezerwatem częściowym, co pozwala na zwiedzanie i wycieczki turystyczne. Dotrzeć tam możemy od strony Marklowic. Jedną z atrakcji botanicznych jest rosnąca w rezerwacie cieszynianka wiosenna objęta ścisłą ochroną. Występuje ona w dwóch ośrodkach, w Alpach i na pograniczu polsko-czeskim.

Zapraszamy do korzystania z naszych map dostępnych w Starostwie lub w punktach Informacji Turystycznej w regionie.

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here