Wysokie miejsca cieszyńskich liceów i techników

0
960
fot. Fryderyk Dral
- reklama -

Ranking portalu PERSPEKTYWY 2017

O tym, że szkoły powiatu cieszyńskiego odpowiednio przygotowują uczniów do olimpiad przedmiotowych oraz egzaminów dojrzałości możemy przekonać się patrząc na tegoroczny ranking przygotowany przez portal „Perspektywy”. Jest on ważny przede wszystkim dla uczniów wybierających szkołę ponadgimnazjalną, ponieważ stanowi on gwarancję jakości kształcenia. Wzorem ubiegłego roku, szkoły naszego powiatu zajęły w nim wysokie miejsca.
Placówki, prowadzone przez Powiat Cieszyński otrzymały również nagrody pieniężne od tysiąca do 10 tysięcy złotych zgodnie z zajętą pozycją

O kolejności szkół w rankingu zdecydowały sukcesy w  olimpiadach, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Na podium w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017, zajmując 3 lokatę w województwie, a tym samym 40 miejsce w całej Polsce znalazło się Liceum Ogólnoszktałcące Towarzystwa Ewangelickiego w  Cieszynie. W pierwszej 50 zmieściło się również I Liceum Ogólnoształcące im. A. Osuchowskiego , które uplasowało się na 19 miejscu oraz II Liceum Ogólnoształcące im.  M.  Kopernika z 40 miejscem w województwie śląskim. Z  porównaniem do roku 2016 szkoły polepszyły swoje miejsca w rankingu.  

- reklama -

Wysokie 3 miejsce w swojej kategorii zajęło również Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie w województwie śląskim. Natomiast na dobrej 9 pozycji znalazła się Szkoła Organizacji i Zarządzania. Technikum w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta w Wiśle uplasowało się na 13 lokacie, Technikum w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu na 52, a Technikum nr 2 w  ZSEG Raim. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie na 69 lokacie w  województwie. 

Gratulacje dyrektorom szkół złożyli na Sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego, która odbyła się 25 kwietnia, Starosta Janusz Król oraz Przewodniczacy Rady Powiatu Cieszyńskiego Ludwik Kuboszek.