Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki – miejsce przyjazne dzieciom

0
2304
fot. arch. prywatne Chaty Olimpijczyka
- reklama -

W samym sercu Wisły przy al. ks. Bp. Juliusza Bursche 33 na rodziny z dziećmi czeka tradycyjna wiślańska restauracja – Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki. Powstała z zamiłowania do gór, regionu i tradycji. Dlatego panuje w niej iście rodzinna atmosfera, a w kuchni królują smaki, znane gospodarzom z dzieciństwa, oparte na przepisach babci Anieli. Wśród dań wpisanych na listę szlaku kulinarnego „Śląskie Smaki” – obok kapuśnicy po wiślańsku – znajdziemy placki szkubane zapiekane z masłem i śmietaną, które uwielbiają wszystkie dzieci. Co ważne produkty pochodzą z zaprzyjaźnionych gospodarstw i wybierane są z wielką starannością.

Na najmniejsze dzieci w gotowości czekają krzesełka do karmienia, a na starsze pociechy kącik do zabawy, który zapewni opiekunom chwilę wytchnienia a dzieciom umili czas w oczekiwaniu na posiłek. Drewniane zabawki cieszą nie tylko najmłodszych, również dziadkowie wspominają je z rozrzewnieniem.

W trzy poziomowej restauracji z przestronnym, widokowym tarasem każdy znajdzie miejsce dla siebie. Wózkiem można wjechać do Chaty na parter, ale znajdzie się dla niego miejsce także na piętrze czy tarasie. W toalecie dostępny jest przewijak. Gospodarze przyjaźnie patrzą również na czworonożnych pupili. Mogą one przebywać na parterze restauracji, gdzie czeka na nich przygotowane miejsce i miska z wodą.

Po powrocie z górskich szlaków to doskonałe miejsce na odpoczynek i spotkanie z olimpijczykiem „Janiczkiem”, którego zdjęcia i narty zdobią jedną ze ścian. W Chacie można też zobaczyć galerię wiślańskich skoczków. Dla dzieci będzie to żywa lekcja historii a dla starszych piękna chwila wspomnień.

- reklama -