Jeden mecz do mistrzostwa!

0
768
- reklama -

Piłkarzy ręcznych  od tytułu najlepszej drużyny Republiki Czeskiej dzieli już tylko jedna wygrana. Mecz o wszystko odbędzie się w niedzielę w hali śląskiego klubu. Rywalem ekipy trenera Michala Brůny jest zespół Talent Pilzno.

Banik Karwina w tym sezonie nawiązuje do swoich pięknych tradycji, gdy trzynastokrotnie zdobywał tytuł mistrzowski. Po raz ostatni złote medale zawisły na szyjach karwińskich piłkarzy w roku 2018. W tym roku powrót na tron jest już na wyciągnięcie ręki. W finałowej rywalizacji z klubem z Pilzna po czterech rozegranych spotkaniach jest remis 2:2, a rywalizacja toczona do trzech zwycięstw musi się rozstrzygnąć w niedzielę. Rywal z zachodu Czech jest jednak bardzo wymagającym przeciwnikiem, obrońcą tytułu z poprzedniego sezonu, drużyną, z którym w ostatnich latach gracze śląskiego klubu toczą zacięte boje o prymat w czeskiej Ekstralidze. 

Decydujące spotkanie 29 maja rozpocznie się o godz. 17 w hali przy ul. Ceglanej w Karwinie-Nowym Mieście. Piłkarze ręczni z Karwiny bardzo liczą na atut własnej hali i wsparcie kibiców.

- reklama -