Jakub Jeřábek Stalownikiem!

0
864
Kolejnym wzmocnieniem ekipy rozgrywającej na co dzień swoje mecze w trzynieckiej Werk Arenie będzie doświadczony obrońca, z przeszłością m.in. w NHL. fot. Robert Kania
- reklama -

Choć do rozpoczęcia hokejowego sezonu pozostały jeszcze trzy miesiące, kluby czeskiej Ekstraligi nieustannie poszukują wzmocnień. Trzynieccy Oceláři z początkiem tygodnia ogłosili przyjście reprezentacyjnego obrońcy i byłego gracza klubów NHL i KHL.

31- letni Jakub Jeřábek wraca do czeskiej Ekstraligi po 6 latach przerwy. W minionym sezonie reprezentował barwy Spartaka Moskwa, a wcześniej zdobywał doświadczenie w najlepszej lidze świata – amerykańsko-kanadyjskiej NHL. W sumie za oceanem rozegrał 39 spotkań, zdobywając dwa gole i siedmiokrotnie asystując. Na ten bilans złożyły się występy w Montreal Canadiens, St. Louis Blues oraz Washington Capitals. Zaliczając dwa spotkania w play-offach 2018 w barwach Waszyngtonu ma na swoim koncie Puchar Stanleya. – Deklarowaliśmy, że wraz z odejściem dwóch graczy z linii defensywnej poszukujemy jednego silnego wzmocnienia. Udało się nam pozyskać kompletnego gracza, który zdobywał doświadczenie na dwóch turniejach mistrzostw świata, igrzyskach olimpijskich oraz meczach w najlepszych ligach – przyznaje Jan Peterek, dyrektor sportowy trzynieckich Stalowników.

Na współpracę z wychowankiem klubu hokejowego z Pilzna cieszy się nowy trener Stalowników. – Jakub przygotowuje się indywidualnie, spotkamy się jednak w połowie czerwca podczas zgrupowania w Tatrach. To tam m.in. popracujemy z Jakubem nad systemami taktycznymi, które będziemy chcieli grać w przyszłym sezonie – mówi trener Zdeněk Moták.

Sam Jeřábek również nie kryje radości z powrotu do kraju. – Trzyniec jest jednym z najlepszych miejsc do gry w hokej w Republice Czeskiej, bardzo szybko ustaliliśmy warunki kontraktu z klubem, ponieważ obu stronom zależało na podjęciu tej współpracy – mówi gracz, który w Trzyńcu spotka się z Markiem Mazancem, bramkarzem, z którym w 2013 roku wywalczył mistrzostwo Ekstraligi w barwach HC Pilzno.

- reklama -