Klinika okulistyczna NeoVize to numer jeden w jakości operacji oczu

0
1348
- reklama -
 
Klinika NeoVize w Czeskim Cieszynie powstała w 2013 roku. W tym okresie przeprowadzonych zostało ponad 10 tys. operacji. Należy do największej czesko-słowackiej sieci klinik okulistycznych. Pierwsza klinika założona została w roku 2008 w Brnie, dzisiaj cała sieć to 8 klinik oraz 5 przychodni okulistycznych. NeoVize w Czeskim Cieszynie specjalizuje się w leczeniu zaćmy, zwyrodnieniu plamki żółtej oraz korekcji dioptrii.

 

W walce z zaćmą ważny jest czas

Problem zaćmy dotyka 75% populacji po 75 roku życia. Nie leczona zaćma może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Rozwiązanie jest proste, a do tego refundowane przez NFZ. „Głównym objawem zaćmy jest nieostre oraz zamglone widzenie, wrażliwość na światło, niekiedy również podwójne widzenie, zniekształcony obraz obserwowanego przedmiotu lub utrata intensywności kolorów. Bardzo często pacjenci opisują problem zaćmy jak gdyby widzieli przez plastikową szybę” – tłumaczy lekarz NeoVize – doktor Radka Kiszova. Operacja jest przeprowadzana ambulatoryjnie i łącznie z przygotowaniem trwa około 20 minut. Naturalna zakalona zaćmą soczewka zostaje wymieniona na nową sztuczną. Operacja standardowa jest w pełni refundowana przez NFZ. W standardzie pacjent widzi bez okularów na jedną odległość. Klinika proponuje również soczewki premium, dzięki którym pozbywamy się okularów do bliży, dali i średnią odległość.

PRELEX – życie bez wiecznej zmiany okularów po 45 roku życia

Znanym jest problem „krótkich rąk”, gdy podczas czytania musimy oddalać tekst coraz dalej od oczu. Osoby, które nigdy nie musiały nosić okularów nagle ich potrzebują. Doskwiera im krótkowzroczność.

„Krótkowzroczność ogranicza życie naszych pacjentów we wszystkich jego sferach. W NeoVize stosujemy najnowsze światowe standardy: implantacja jedno oraz wieloogniskowych, asferycznych lub torycznych soczewek światowej klasy producentów Alcon oraz Zeiss” – tłumaczy pani doktor Radka Kiszova. Metoda PRELEX jest bardzo bezpieczna. Jej wygodą jest to, że nie jest ograniczona ilością dioptrii. W czasie operacji mikrochirurg wymienia naturalną ludzką soczewkę na sztuczną. Tak samo jak przy operacji zaćmy NeoVize proponuje pacjentom niestandardowe rozwiązania, tym samym wybór z wielu rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych.

- reklama -

Leczenie siatkówki, tzw. AMD – refundowane przez NFZ

Choroby siatkówki oraz ciała szklistego stanowią poważny problem, który dosięga coraz większej ilości pacjentów. Zdeformowany obraz, zbieranie się małych złogów, błyski, spadające czarne plamki lub odczucie zasłony. Im szybciej objawy choroby zostaną wykryte poprzez badania profilaktyczne, tym większe szanse na uratowanie wzroku. Doświadczeni specjaliści NeoVize dysponują szeregiem specjalistycznych urządzeń, które szybko i dokładnie sprawdzą stan oczu pacjenta. Nie zależnie od tego czy chodzi o zwyrodnienie plamki żółtej związanej z wiekiem, czy retinopatię cukrzycową, które są najczęstszymi przyczynami ślepoty w wielu krajach rozwiniętych. W leczeniu chorób siatkówki stosuje się lasery siatkówkowe lub iniekcje (zastrzyki) wewnątrzgałkowe.

Wysokiej jakości wyposażenie, profesjonalne oraz indywidualne podejście to zadowoleni pacjenci

Klinika gwarantuje tylko najlepszej jakości soczewki, z których pacjent ma możliwość wybrać tę najodpowiedniejszą. Po konsultacji z lekarzem to pacjent zdecyduje jak chce widzieć po zabiegu. Wszystko zależy od stylu życia, wykonywanego zawodu lub tego, w jaki sposób spędza czas wolny. Bez znaczenia, czy jest to operacja usunięcia zaćmy czy korekcja dioptrii metodą PRELEX. Soczewki wieloogniskowe z rozszerzoną głębią ostrości umożliwiają pozbycie się okularów na średnią odległość do dali oraz dodatkowo do bliży.

Oprócz tego, podczas zabiegu można również pozbyć się astygmatyzmu (zniekształcenie widzenia) poprzez wybór soczewki torycznej. Soczewki asferyczne natomiast poprawiają widoczność o zmroku. Wszystkie soczewki posiadają dodatkowo filtr światła niebieskiego, który chroni siatkówkę przez promieniami komputera oraz sztucznego oświetlenia.

Lekarze oraz pielęgniarki NeoVize regularnie się szkolą, uczestniczą w profesjonalnych konferencjach, dzięki czemu mają zawsze najnowsze informacje oraz przegląd nowości w okulistyce. Cały zespół dba o to, aby każdy pacjent czuł się komfortowo. NeoVize nie opóźnia operacji ani badań. Pomaga w załatwianiu formalności oraz dokumentacji związanej z refundacją NFZ.

NEOVIZE
Hlavní Třída 2020/28, Český Těšín
tel: +48 883 893 988
e-mail: info@neovize.plwww.neovize.pl