Pomysł na własny energooszczędny dom – jak zrealizować marzenia?

0
1346
- reklama -

Wybudować dom czy kupić mieszkanie? W pewnym momencie naszego życia możemy stanąć przed takim wyborem. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że może mieć własny dom, którego koszt będzie zbliżony do kosztów mieszkania, a przy tym może zostać wybudowany zdecydowanie szybciej niż w technologii tradycyjnej. Co wybrać?

Zalet posiadania domu jest wiele, jednak największym – zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest kawałek własnego ogrodu. Niezależnie od tego, czy pomysł o budowie dopiero powstał, czy istnieje od dłuższego czasu, warto porozmawiać o swoich planach z profesjonalistami.
Chętnie porozmawiamy z każdym, kto marzy o budowie własnego domu. Domy budujemy już od 18 lat i mamy na swoim koncie ponad 1500 realizacji. Znajomość korzyści płynących z posiadania energooszczędnego domu często ułatwia podjęcie decyzji – mówi Jakub Dębowski, Autoryzowany Przedstawiciel Handlowy Abakon. Od niedawna jesteśmy bliżej Was – nasze biuro znajduje się w Cieszynie przy ul. Bielskiej 136. Możemy spotkać się z Państwem w biurze lub na jednej z naszych realizacji. W regionie Śląska Cieszyńskiego wybudowaliśmy już kilkadziesiąt domów.

Nie masz działki budowlanej?

Pomożemy w jej znalezieniu, sprawdzimy jaki dom możemy na niej wybudować, sprawdzimy również jej stan prawny oraz to, czy wybrana działka nie ma ukrytych wad. Jeśli nie masz czasu na poszukiwania – pracujemy z profesjonalistami na lokalnym rynku nieruchomości, którzy pomogą w znalezieniu odpowiedniej działki.

- reklama -

Masz działkę?

Dobierzemy dom do wymagań miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, łącząc to z Waszymi wymaganiami pod kątem układu funkcjonalnego przyszłego domu.

Jaki projekt wybrać?

Nie musisz długimi godzinami wybierać projektu idealnego, możemy w tym pomóc. Mamy w swojej ofercie prawie 40 projektów gotowych. Projekt będzie dopasowany do potrzeb pod kątem układu funkcjonalnego. Jeśli jednak żaden z naszych projektów nie spełni oczekiwań, możemy zaprojektować projekt indywidualny. Budujemy również domy innych pracowni projektowych. Pomożemy w doborze rozwiązań technologicznych tak, by dom spełniał założenia budynku energooszczędnego, a co za tym idzie – ekologicznego i tańszego w utrzymaniu. Dopasowanie sposobu ogrzewania, chłodzenia czy wentylacji powietrza nie stanowi dla nas problemu. Doradzimy, jak wykorzystać odnawialne źródła energii.

W czym jeszcze pomożemy?

Załatwimy formalności w urzędach. Skompletujemy całą dokumentację i złożymy dokumenty w urzędzie, aby możliwie jak najszybciej otrzymać pozwolenie na budowę.
Budowa nie musi wymagać od Ciebie kontroli i koordynacji ekip wykonawczych. Nad pomyślnym przebiegiem budowy nowego domu będzie czuwał nasz inżynier i kierownik budowy. Budowa stanie się przyjemnością.

Na wszystkie elementy użyte do budowy domu otrzymasz gwarancję producentów. Oprócz tego, dostaniesz gwarancję na wykonanie budynku przez generalnego wykonawcę. Co istotne, dokładnie wycenimy koszty budowy domu i damy gwarancję ceny – dzięki temu nie zaskoczą Cię ukryte koszty.

Na czym polega technologia budowy z keramzytu?

To połączenie technologi tradycyjnej z nowoczesną prefabrykacją ścian. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że dom wybudowany w technologii keramzytowej w niczym nie odbiega od domu wykonanego w technologii tradycyjnej. Choć przygotowanie do budowy oraz sama budowa na niektórych etapach ma trochę inny przebieg, niż w przypadku realizacji prac w technologii tradycyjnej, zachowana jest najwyższa jakość.
Sam keramzyt jest lekkim kruszywem ceramicznym, otrzymywanym przez wypalanie łatwo pęczniejących glin w piecach obrotowych w temperaturze 1200°C, bez domieszki jakichkolwiek substancji szkodliwych dla naszego zdrowia. Atutem keramzytu jest odporność na czynniki chemiczne, atmosferyczne, a także ogniotrwałość.
Podobnie jak glina czy drewno, a więc budulce naturalne i znane człowiekowi od wieków, keramzyt zastosowany w ścianach zapewnia doskonały mikroklimat we wnętrzu i reguluje parametry fizykochemiczne powietrza w otoczeniu.
Materiałem, na którym bazuje nasza technologia, jest keramzyt (LWA), który stwarza atmosferę budynku zbliżoną do domów z cegły. Brak konieczności wykonywania tynków wewnętrznych i ich sezonowania oraz przygotowane na etapie produkcji ścian podejścia pod instalacje, znacząco skraca czas budowy domu!
Dużym wpływem na szybkość budowy jest brak konieczności wykonywania tynków wewnętrznych i ich sezonowania, wszystkie podejścia pod instalacje mamy już wykonane w ścianach – dlatego nasze domy powstają nawet w 3 miesiące.

Budowa domu z keramzytu obejmuje:
– projekt domu,
– zmiany w projekcie (jeżeli korzystamy z projektu typowego),
– projekt zagospodarowania terenu,
– uzgodnienia branżowe,
– projekt konstrukcyjny,
– skompletowanie całej dokumentacji projektowej do złożenia w urzędzie,
– obsługę kierownika budowy,
– obsługę inżyniera budowy / koordynatora procesu budowy.

Jakie są korzyści z wyboru technologii prefabrykatów keramzytowych?
– ciepły fundament płytowy,
– ceramiczne ściany,
– brak konieczności wykonywania tynków wewnętrznych i tym samym sezonowania budynku,
– ściany są zdrowe, wodoodporne, niepalne i odporne na korozję biologiczną,
– szybki czas realizacji budowy nawet w 3 miesiące,
– 8% VAT na budowę domów jednorodzinnych,
– gwarancja niezmienności ceny,
– gwarancja na cały dom w jednej firmie,
– kompleksowość usług i profesjonalne doradztwo techniczne.

ABAKON BUDOWA DOMÓW
Cieszyn, ul. Bielska 136
tel: 883 132 354, tel: 512 072 484
cieszyn@abakon.com
FB/abakoncieszyn