Wspieramy w tym trudnym czasie – sercem i działaniem

0
433
- reklama -

Odejście bliskich to bolesny czas, na który trudno się przygotować, często jest to ogromne zaskoczenie. Jeśli nam przypada powinność pożegnania tych osób, bezcenne jest znalezienie partnera, na którym można polegać. Takim partnerem jest Zakład Pogrzebowy Lapczyk ze Skoczowa.

Ta rodzinna firma, od ponad 35 lat, pomaga mieszkańcom regionu w godny sposób pożegnać bliskich zmarłych. A wieloletnie doświadczenie w branży funeralnej idzie w parze z zaangażowaniem i empatią pracowników, którzy towarzyszą rodzinom na każdym etapie tego trudnego doświadczenia. Z troską o każdy szczegół – tak brzmi dewiza firmy, którą założyli w 1988 roku Jerzy i Janina Lapczyk, a rodzinne tradycje kontynuują ich córki – Magdalena i Agata. Zakład służy pomocą nie tylko mieszkańcom Skoczowa ale całego Śląska Cieszyńskiego. Na profesjonalne wsparcie mogą też liczyć osoby z innych okolic – firma Lapczyk stara się być wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. 

W sytuacji utraty bliskiej osoby czujemy się często bardzo zagubieni. Nie każdy jest w stanie w tym czasie myśleć pragmatycznie, a stojąc w obliczu ogromnej odpowiedzialności organizacji ceremonii pogrzebowej czujemy presję by sprostać temu zadaniu. Niektórzy z nas są gotowi o śmierci rozmawiać wprost i nawet przekazują małżonkowi czy dzieciom życzenia dotyczące ich własnego pogrzebu. Nie zawsze tak jest, bowiem nader często temat naszego odejścia czy odejścia naszych bliskich jest tematem tabu, tematem niechętnie podejmowanym. Często nie wiemy od czego zacząć i do kogo się zwrócić. Warto pamiętać, że do zakładu pogrzebowego Pani Magdaleny można zadzwonić zawsze, niezależnie od pory dnia czy nocy, świąt czy dni wolnych. Możliwość wykonania takiego telefonu daje poczucie spokoju wewnętrznego w tym emocjonalnym zamęcie. W pierwszym kontakcie telefonicznym dostaniemy garść niezbędnych informacji czym należy się zająć by przygotować się do spotkania w biurze zakładu. Możemy też prosić o spotkanie organizacyjne w bezpiecznym otoczeniu swojego mieszkania, kiedy czujemy, że brak nam sił na kontakty społeczne, albo nie mamy możliwość przyjść czy przyjechać do biura. Wówczas wszelkich ustaleń organizacyjnych i dopełnienia formalności, także tych związanych z dokumentacją dokonamy w zaciszu swojego domu. 

- reklama -

Na takim spotkaniu, niezależnie czy to w biurze zakładu, czy u siebie w domu, zostajemy poproszeni o odpowiedzi na szereg pytań związanych z organizacją pogrzebu. Bez pośpiechu mamy czas podjąć decyzję o tym, czy pochówek będzie tradycyjny czy też kremacyjny. Czy będzie w obrządku religijnym czy też świeckim, czy odbędzie się w kościele, czy tylko na cmentarzu. Pytań jest wiele a spokojny przebieg rozmowy daje nam możliwość zadbania o każdy szczegół związany z ceremonią. Mamy możliwość wyboru, na każdym etapie rozmowy. Ważne by otwarcie mówić o tym, jakie mamy oczekiwania i wyobrażenie o całej ceremonii, ale także o najmniejszych szczegółach. Zdecydujemy o wyborze trumny a także urny spośród wielu dostępnych modeli. Jeśli mamy potrzebę pożegnania osoby bliskiej przy otwartej trumnie to także jest taka możliwość by w intymnej atmosferze w obecności najbliższych spotkać się w kaplicy na Wiślickim Kopcu. I jeśli mamy takie życzenie zostanie wykonana balsamacja czy kosmetyka pośmiertna, by to ostatnie spotkanie pozostawiło w nas poczucie spokoju i godności. Z każdym pogrzebem kojarzymy też kwiaty, kompozycje na trumnę czy urnę. Oprawę florystyczną uroczystości pogrzebowych zakład powierzył Pracowni Florystycznej Moni Wianki a my możemy i tutaj dowolnie realizować swoje upodobania lub przekazać to zadanie w zaufaniu do florysty. Każda ceremonia pogrzebowa jest wyjątkowa i charakteryzują ją wyjątkowe elementy. Na przykład fotografia osoby zmarłej, o której reprodukcję w większym formacie możemy prosić czy oprawa muzyczna, gdzie duet trąbkowy może towarzyszyć w kościele i na cmentarzu. Warto pamiętać, że mamy wpływ na każdy aspekt w czasie przygotowań do pogrzebu i mamy pewność, że mimo naszego wyjątkowo emocjonalnego stanu niczego nie pominęliśmy, bo pracownicy zakładu pogrzebowego czuwają nad każdym etapem organizacji i realizacji także w aspekcie formalnym. Zajmą się w naszym imieniu rozliczeniem zasiłku pogrzebowego, bez konieczności wizyty w ZUS, KRUS czy w ministerialnych zakładach emerytalnych, a jeśli to konieczne – zadbają o przygotowanie niezbędnych dokumentów do celów renty rodzinnej, umówią w naszym imieniu wizytę u notariusza, odwiedzą urząd stanu cywilnego czy rozwieszą nekrologi.

Odejście bliskich jest doświadczeniem, które rodzi wiele różnych emocji. Rodzinie w żałobie może towarzyszyć poczucie zagubienia i niepewności. Z tą myślą firma przygotowała na swojej stronie internetowej poradnik ze wskazówkami postępowania, gdzie w prosty sposób wyjaśnia kolejne kroki, jakie należy zrobić, by dopełnić formalności niezbędnych do zorganizowania pogrzebu. Wszelkie pytania i wątpliwości można oczywiście skonsultować telefonicznie lub osobiście z pracownikami zakładu, którzy kierują się zasadą: Wspieramy w tym trudnym czasie – sercem i działaniem.

Zakład Pogrzebowy Lapczyk 

ul. Mennicza 7, 43-430 Skoczów
biuro@lapczyk.pl
tel. 33 853 25 47 (całodobowo)