Pracowita jesień Banika Karwina

0
580
- reklama -

Piłkarze ręczni mistrza Czeskiej Republiki łączą rozgrywki ligowe z występami w europejskich pucharach. W lidze wiedzie im się ze zmiennym szczęściem, natomiast w zmaganiach europejskich pokonali pierwszą przeszkodę w walce o EHF European Cup.

Gracze śląskiego klubu rywalizację w tegorocznych rozgrywkach europejskiego pucharu rozpoczęli od drugiej rundy, i zgodnie z oczekiwaniami, wyeliminowali swojego pierwszego rywala – kosowski KH Rahoveci, odnosząc dwa zwycięstwa – 33:29 oraz 32:29. Zmagania w kolejnej, trzeciej już rundzie EHF European Cup kluby z całej Europy rozpoczną na początku grudnia. Kolejnym rywalem Banika ponowie będzie zespół z Bałkanów – tym razem RK Gračanica. Ten klub z Bośni i Hercegowiny został założony w 1956 roku, a zatem w podobnym okresie, w jakim do życia został powołany Banik. Jak dotąd zespół z Karwiny nie rywalizował z tą ekipą w żadnych europejskich rozgrywkach, doświadczenia z RK Gračanica ma jednak Dukla Praga, która z sukcesem mierzyła się z tą ekipą w 2019 roku w Challenge Cup. W tegorocznych rozgrywkach EHF European Cup zespół RK Gračanica przeszedł już dwie rundy, eliminując kolejno KH Kastrioti z Kosowa oraz HC Baku z Azerbejdżanu i nie ponosząc ani jednej porażki. – Nie mamy większej wiedzy na temat tego rywala, obejrzeliśmy po losowaniu fragmenty z ich dotychczasowych pucharowych występów. Na pewno musimy uważać na ich wysokich i silnych rozgrywających – mówił po losowaniu Michal Brůna, trener i prezydent klubu.
Klub z Karwiny broni w tym sezonie mistrzostwa Republiki Czeskiej, wywalczonego w czerwcu po zaciętych bojach z zespołem Talent Pilzno. Rywalizacja w lidze nabiera rumieńców, do dwójki faworytów rozgrywek, czyli Banika oraz klubu z Pilzna, dołączyły zespoły HK FCC Město Lovosice oraz Tatran Prešov. Przed szczypiornistami z Karwiny trudna walka o obronę tytułu, zwłaszcza że w bieżących rozgrywkach doznali już kilku porażek. Warto pamiętać, że w poprzednich rozgrywkach w całym sezonie zasadniczym w 22 meczach jedynie dwukrotnie poczuli smak przegranej. Zwłaszcza bolesna była listopadowa przegrana z Talentem Pilzno we własnej hali. Mecz, który atmosferą przypominał zeszłoroczne pojedynki finałowe z tym rywalem, zakończył się wynikiem 24:26, a oglądało go ponad 1000 widzów.
Piłkarze ręczni z Karwiny walczą również o Puchar Republiki Czeskiej. Po wyeliminowaniu w ćwierćfinałach drużyny HK FCC Město Lovosice zameldowali się w półfinale tych rozgrywek, obok zespołów HC Robe Zubří, SKKP Handball Brno i Talent tým Plzeňského kraje.

 

 

- reklama -