Questem historycznym po Strumieniu!

0
857
- reklama -

Nie wiesz, co robić w piękny, wiosenny lub letni dzień? Zachęcamy do skorzystania z najnowszej oferty Gminy Strumień skierowanej dla mieszkańców i turystów. W Wasze ręce oddajemy Quest historyczny „Po Strumieniu żabim skokiem”! Strumień czeka na chętnych, którzy przemierzą miasto z historią w tle.

Dla przypomnienia – Quest to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki. Daje emocje związane z poszukiwaniem skarbu oraz radość związaną z jego odkrywaniem. Nie wymaga ani personalnej obsługi, ani znakowania w terenie, dlatego
w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich można w nią grać niemal w każdej chwili. Uczestnik porusza się bowiem po trasie czytając wierszowane instrukcje z posiadanej ulotki, a na wszystkich, którzy prawidłowo rozwiążą zagadki, czeka skarb.
W tworzenie pierwszej w miejscowości gry terenowej włączyli się sami mieszkańcy, którzy zaproponowali dla wszystkich chętnych nowatorski sposób odkrywania sekretów lokalnej historii. Odgadywane po drodze zagadki zawarte w 49-zwrotkowym wierszu prowadzą mieszkańca lub turystę prosto do ukrytego skarbu.
Tytuł questu „Po Strumieniu żabim skokiem” już na samym początku uświadamia wędrowcowi, że miasto ze względu na ilość rozlewisk, strumieni, bagnisk, mokradeł i oczywiście płynącą tędy Wisłę do dziś nazywane jest stolicą „Żabiego Kraju”.
Quest to idealna forma spędzenia wolnego czasu, a także okazja, by zachęcić nie tylko turystów, ale i mieszkańców do wędrówki po naszym mieście i poznania jego dziedzictwa historycznego. Na tych, którzy spróbują swoich sił i rozwiążą zagadki, czeka na końcu drogi skarb. Zachęcam całe rodziny do spacerów, wykorzystania pogodnych dni i podjęcia tego emocjonującego i pouczającego wyzwania – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.
Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów, wystarczy zaopatrzyć się w ulotkę questową i wyruszyć na szlak. Przygodę, która potrwa około godziny rozpoczynamy przy Sanktuarium św. Barbary w Strumieniu na ul. 1 Maja. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik sam decyduje, kiedy podejmie wyzwanie!

Ulotkę z przebiegiem trasy można

– samodzielnie wydrukować (plik do pobrania na stronie: http://strumien.pl/do-pobrania)
– lub odebrać w:

- reklama -

Punkcie Informacji Turystycznej w Strumieniu
(ul. Rynek 2, Strumień);

Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury
(ul. Młyńska 14, Strumień);

Urzędzie Miejskim w Strumieniu w Referacie Rozwoju i Promocji (ul. Rynek 4, Strumień);

w punktach noclegowo-gastronomicznych na terenie Strumienia.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno mieszkańców gminy, jak i turystów do skorzystania z oferty, jaką jest Quest historyczny „Po Strumieniu żabim skokiem”. Udanej zabawy!