REMAX INVEST – zapraszamy do współpracy

0
1469
- reklama -

Pandemia koronawirusa spowodowała wiele zmian we wszystkich dziedzinach naszego życia, ale akurat rynek mieszkaniowy w ostatnich miesiącach zachowywał się dość przewidywalnie. Nasze doświadczenia, które wynieśliśmy z zamknięcia gospodarki pokazują, że złe dane wcale nie muszą przekładać się na dekoniunkturę w tej branży. Dla wielu osób na świecie rynek mieszkaniowy znowu okazał się bezpieczną przystanią dla kapitału. Polacy także szybko się zreflektowali – widząc w mieszkaniówce bezpieczną przystań dla kapitału, ochronę przed inflacją i zyski wyższe niż na przeciętnej rocznej lokacie – chętnie decydowali się na zakup mieszkań.

Aby dowiedzieć się, jak pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości i jak maluje się przyszłość tej branży, gościmy w Tramwaju Cieszyńskim Panie Annę Wiercigroch i Agnieszkę Czyrpak z RE/MAX INVEST.

T.C.: Według danych GUS-u branża budownictwa mieszkaniowego może uznać ubiegły rok za udany. Jak obecnie kształtują się ceny na rynku mieszkaniowym?

A.W.: Pomimo pandemii Covid-19 ceny ofertowe mieszkań ciągle rosną. Wbrew przypuszczeniom sprzed pół roku pandemia koronawirusa i związane z nią wiosenne ograniczenia sprzedaży mieszkań nie przyniosły obniżki średnich cen ofertowych, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Te można było nieco powszechniej obserwować w pierwszych miesiącach pandemii. Nowe mieszkania oferowane przez deweloperów w największych polskich miastach były w sierpniu wyceniane średnio od 1,3 proc. do ponad 7 proc.

- reklama -

Czym jest to spowodowane?

A.W.: Ograniczenia w aktywności społecznej, zwłaszcza zamknięcie parków, lasów, placów zabaw i terenów rekreacyjnych, które do tej pory dla mieszkańców bloków i osiedli stanowiły jedyne miejsce do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, wpłynęły na wzrost zainteresowania domami. Część z tych, którzy planowali zakup lokalu mieszkalnego, obecnie rozważa zamieszkanie we własnym domu z nawet niewielką, ale prywatną działką. Obserwujemy ogromne zainteresowanie zakupem działek – zarówno budowlanych, jak i rekreacyjnych, siedliskowych, a nawet rolnych czy leśnych. Każdy marzy nawet o najmniejszym kawałku swojej ziemi. Miejsce do którego można pojechać, wybudować domek letniskowy bądź nawet altankę. Obcowanie z naturą doceniliśmy bardziej niż kiedykolwiek. Co powoduje może wolniejszy, ale ciągły wzrost cen.

A.C.: Powodzeniem cieszą się także tzw. apartamenty wakacyjne. Zakup własnego M nad morzem czy w górach, to także wynik wprowadzania kolejnych lockdownów. Szukamy miejsc, do których moglibyśmy uciec i poczuć znowu trochę wolności. Świetnym przykładem jest sprzedaż apartamentu w Jastrzębiej Górze w niecały tydzień.

Sytuacja jest dynamiczna. Tymczasem powstają kolejne biura i prężnie działające sieci franczyzowe, profesjonalizują się agenci nieruchomości. Jak wyglądały początki Państwa firmy?

A.W.: Biuro RE/MAX Invest stworzyły Agnieszka Nieborak i Monika Połatyńska, które 9 lat temu los postawił na wspólnej ścieżce zawodowej. Przyświecał im cel, że agencja stanie się dużym i prężnym biurem nieruchomości. Zaczynały z zespołem pięciu agentów w małym dwupokojowym biurze i z czterdziestoma nieruchomościami na sprzedaż. Nikt nikt nie przypuszczał, że zbudują zespół profesjonalistów, którzy podbiją śląski rynek nieruchomości. Wiemy jak to brzmi, więc żebyśmy nie były gołosłowne, w momencie kiedy udzielamy tego wywiadu, w bazie biura posiadamy 398 nieruchomości na sprzedaż oraz 29 agentów tworzących razem z nami sukces
RE/MAX Invest. Co przekłada się na coroczną obecność naszego biura w trójce najlepszych biur RE/MAX Polska pod względem wypracowanej prowizji.

Jak to się stało, że jesteście częścią tej „rozpędzonej lokomotywy”?

A.C.: Każda z nas zawodowo robiła coś innego przez wiele lat. Ania pracowała w branży meblarskiej, później przez wiele lat w branży transportowej, a ja przez 20 lat w banku, czyli w branży finansowej – od stanowiska doradcy do starszego dyrektora. Teraz jesteśmy agentkami nieruchomości, ponieważ praca ta daje nam dużo satysfakcji i samodzielności. Atutem także jest rozwój, elastyczny czas pracy oraz nieograniczone zarobki.

A.W.: Nasze dotychczasowe ścieżki kariery nauczyły nas samodyscypliny, organizacji czasu pracy, jak rozmawiać z klientami oraz tego jak pracować z ludźmi. Praca agenta nieruchomości jest bardzo ciekawą i wymaga ciągłego dokształcania i nauki. RE/MAX Invest to biuro, które oferuje profesjonalne szkolenia i warsztaty. Duże doświadczenie innych agentów też nam pomaga, ponieważ mając nową, nietypową sytuację konsultujemy ją ze sobą i korzystamy wzajemnie ze swojego doświadczenia. W pracy tej nie ma monotonii, codziennie stawiamy czoła nowym wyzwaniom.

Jaka jest zatem Państwa recepta na sukces?

A.W.: Siłą RE/MAX Invest jest zaangażowanie i praca każdego agenta, dlatego też bardzo mocno stawiamy na rozwój marki osobistej. Odchodząc od stereotypu korporacji promujemy poszczególnego człowieka, bo to on jest wizytówką RE/MAX Invest. Sukces tworzy się z ludźmi, a nie na ludziach.

A.C.: Dodałabym tylko – jeśli jesteś osobą zaangażowaną w to co robisz, jesteś odpowiedzialny, komunikatywny oraz lubisz wyzwania – zapraszamy do aplikowania do naszych teamów, które gwarantują wsparcie. A jeżeli planujesz sprzedaż działki, mieszkania, domu lub nieruchomości komercyjnej – to zadzwoń do nas, umów się na bezpłatne spotkanie, a my pokażemy, jak możemy ci pomóc!

JAK SPRZEDAJĄ NAJLEPSI?

– Dobra agencja nieruchomości odpowiednio dobierze strategię działań do sytuacji, nieruchomości czy klienta. Sprzedaje nieruchomość na podstawie umowy na wyłączność i w pełni bierze na swoje barki całość działań i ich skuteczność. Brak wyłączności, to niestety często brak odpowiedzialności.
– Profesjonalny agent stworzy plan marketingowy i odpowiednią strategię kupna lub sprzedaży. Dla sprzedających – możemy liczyć na promowanie nieruchomości na portalach internetowych oraz w social mediach oraz na wykonanie banerów, ulotek, profesjonalnych zdjęć, „wirtualnego spaceru”, wizualizacji, zdjęć dronem, filmu promującego nieruchomość oraz jej efektywny opis.

Dla kupujących – zorganizuje niezobowiązujące spotkanie, na którym klient może obejrzeć interesującą go nieruchomość.
Kompetentny agent pomoże ponadto w załatwieniu kredytu, skompletuje wszelkie dokumenty potrzebne do finalizacji transakcji, umówi notariusza i będzie uczestniczył w procesie finalizacji.

ul. Wyzwolenia 1
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 821 90 05
e-mail invest@remax-polska.pl