Rowerowe przygody od Skoczowa do Hrádka

0
1357
- reklama -

Lubisz jazdę na rowerze i chcesz poznać wspaniałe zakątki regionu? Skorzystaj z naszej propozycji odwiedzenia Skoczowa i Hrádka przemierzając malownicze tereny Śląska Cieszyńskiego. Proponujemy dwie trasy: rodzinną i MTB. Na rodzinnej trasie poznasz spokojne, wiejskie zakątki, odwiedzisz jezioro Toń, Pszczele Miasteczko, czy urokliwą Bystrzycę. Natomiast trasa MTB poprowadzi cię zboczem Małej Czantorii oraz Filipki zapewniając wspaniałe widoki. Kliknij w jeden z poniższych linków, aby przejść do opisu trasy i skorzystać z dedykowanej mapy.

Trasa MTB – 32,5km czas 1h 45 min.
To trasa idealna dla miłośników trekkingu rowerowego. Poprowadzi Cię zboczem Małej Czantorii oraz Filipki gwarantując wspaniałe widoki. Trasa ta przebiega szlakami górskimi –nawierzchnią szutrową, asfaltową i leśną ( nierówności, przejazd przez strumień, czasem trudniejsze podjazdy). Idealna dla miłośników przygód.

https://www.skoczow.pl/strona-1420-trasa_mtb_skoczow_hr_adek.html

Trasa Rodzinna – 31 km 1h 27min
Tu poznasz spokojne wiejskie zakątki, odwiedzisz niepowtarzalne, szmaragdowe jezioro Ton, powstałe z dawnego wyrobiska oraz Pszczele Miasteczko które tworzą ręcznie wykonane ule imitujące stare drewniane chaty. Po czeskiej stronie możesz zwiedzić m.in. Piece Wapienne (znajdują się przy nich opisy w języku polskim). Potem zapraszamy do Bystrzycy-urokliwego miasteczka. Na końcu czeka Was miły odpoczynek w kameralnym Hrádku. Na trasie jest wiele restauracji , cukierni w których możemy zatrzymać się na rodzinny obiad i skosztować wspaniałych wypieków.

- reklama -

https://www.skoczow.pl/strona-1421-skoczow_hr_adek_rodzinna_trasa_rowero…

Trasa powstała w ramach projektu pn. „Skoczów – Hrádek. Promujemy się wspólnie”.