Stalownicy przygotowują się do nowego sezonu

0
367
Stalownicy znów będą bronić mistrzowskiej korony. fot. Robert Kania
- reklama -

Trzynieccy Stalownicy przygotowują się do nadchodzącego sezonu ligowego, który rozpocznie się w połowie września. Nim jednak wyjadą na lód by powalczyć o ligowe punkty w Tipsport Ekstralidze, najpierw rozegrają pierwsze spotkania w kolejnej edycji Champions Hockey League.

W rozpoczynającym się za miesiąc sezonie 2023/24 Stalownicy po raz kolejny będą bronić tytułu mistrzowskiego. I choć cztery z rzędu złote medale mogłyby oznaczać, że zespół jest już w nasycony sukcesami, to jednak nic bardziej mylnego. Po zakończeniu poprzednich finałów ekstraligi, w których trzyńczanie okazali się lepsi od drużyny z Hradca Kralove, w trzynieckiej szatni nastąpiły duże zmiany. Mimo że w kolejny sezon hokeiści wejdą z tym samym sztabem szkoleniowym, to jednak zespół przechodzi przebudowę w formacjach zarówno ofensywnych, jak i defensywnych. Długa jest lista zawodników, którzy w letniej przerwie opuścili trzynieckie szeregi. Z zespołem bowiem pożegnało się aż 10 graczy: Milan Doudera, Jan Jaroměřský, Lukáš Kaňák, Vladimír Roth, Jan Zahradníček, Samuel Buček, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Tomáš Marcinko oraz Karlis Čukste. W ich miejsce klub pozyskał sześciu graczy. Linię defensywną wzmocnili: Tomáš Kundrátek (ostatnio Kometa Brno), Richard Nedomlel (Hradec Králové) oraz Adam Polášek (Sparta Praga).
Nowymi napastnikami w stalowniczych barwach są: Viliam Čacho (Dukla Trenčín), Kamil Wałęga (Liptovský Mikuláš) oraz Richard Pánik (Lozanna). Niewykluczone, że zespół przed startem ligowych zmagań zostanie jeszcze wzmocniony.

Za Stalownikami już tradycyjny obóz przygotowawczy w Tatrach oraz pierwszy mecz kontrolny. W minionym tygodniu pokonali satelicką drużynę z Frydka-Mistka (3:0). W nadchodzący weekend Ocelari zagrają w towarzyskim Tatrzańskim Pucharze w Popradzie.
Na początku września Stalownicy rozegrają pierwsze mecze w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów. W Werk Arenie najpierw 1 września zmierzą się z zespołem Rapperswil, a dwa dni później zagrają z drużyną Red Bull Monachium. Tydzień później polecą do Finlandii na dwa spotkania z zespołami Ilves oraz Lahti.

Pierwszy mecz nowego sezonu ligowego Oceláři rozegrają 14 września w Pilznie. Na własnym lodzie po raz pierwszy zaprezentują się publiczności 17 września, gdy w Werk Arenie przywitają praską Spartę.

- reklama -