Stalownicy w mistrzowskiej koronie

0
1129
fot. Robert Kania
- reklama -

Po raz drugi w historii klubu trzynieccy Stalownicy zostali mistrzami Republiki Czeskiej. Sukces sprzed ośmiu lat powtórzyli w najlepszym możliwym czasie – już wkrótce klub spod Jaworowego będzie świętować jubileusz 90-lecia istnienia klubu.

Tym sukcesem w regionie żyć będziemy jeszcze długo. Choć Stalownicy niemal w każdym kolejnym sezonie w ostatnich latach byli wymieniani w gronie faworytów do tytułu, to jednak zwykle czegoś brakowało. Przed czterema laty w wielkim finale ulegli zespołowi z Litwinowa, a przed rokiem lepsza okazała się Kometa Brno. Zatem tegoroczny finał z Białymi Tygrysami Liberec był trzecim, rozgrywanym już w nowej Werk Arenie, oddanej do użytku w 2014 roku. Potwierdziło się stare porzekadło, że „do trzech razy sztuka”. Przed rozpoczęciem rywalizacji to rywale byli zdecydowanym faworytem. Trzyńczanie jednak doskonale trafili z formą na czas play-offów, najpierw eliminując w błyskawicznym tempie HC Vitkovice Ridera, by w półfinale zwyciężyć drużynę HC 1929 Pilzno. Najważniejsze rzeczy jednak wydarzyły się w finałowej batalii z drużyną Białych Tygrysów. Stalownicy potrzebowali sześciu spotkań, by w rywalizacji do 4 zwycięstw udokumentować swoją wyższość i znów cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. W zespole wciąż występowali gracze, którzy pamiętają poprzednie mistrzostwo i wiedzą, jak ono smakuje. Po raz drugi w historii złote medale wywalczone dla Trzyńca zawisły na szyjach: Martina Adamskiego, Lukáša Krajíčka, Jiříego Polanskiego, Martina Růžički i Erika Hrňy oraz obecnego trenera Václava Varaďi i dyrektora sportowego Jana Peterka.
Przeżyjmy jeszcze raz ostatnie chwile poprzedniego sezonu, bo w Trzyńcu nie tylko potrafią znakomicie grać w hokej, ale także cieszyć się z sukcesów.

 

- reklama -