Wybory samorządowe 2024

0
271
- reklama -

7 kwietnia pójdziemy do urn, by wybrać burmistrzów, sołtysów, wójtów, prezydentów miast, radnych miejskich, gminnych czy wojewódzkich. Kampania wyborcza ruszyła na dobre, również w Cieszynie. W chwili, gdy oddawaliśmy ten numer „TC” do druku, ze swoimi sympatykami oraz dziennikarzami spotkały się dwa komitety wyborcze, prezentując kandydatki do objęcia fotela burmistrza miasta.

Jako pierwszy – w ostatni piątek lutego – oficjalnie kampanię zainaugurował Komitet Wyborczy Wyborców Siła, z Joanną Wowrzeczką jako kandydatką na burmistrzynię. Podczas spotkania na Rynku zaprezentowano wszystkich kandydatów do Rady Miasta, Siła stworzyła listy do każdego z czterech cieszyńskich okręgów wyborczych. W sumie do Rady z ramienia Siły będzie kandydować 29 osób (17 kobiet i 12 mężczyzn). Program ugrupowania opiera się na kilku kluczowych wartościach oraz postulatach. Przede wszystkim jednak Siła proponuje całościową wizję rozwoju miasta. – W ramach tej wizji całości, potrafimy połączyć troskę o dobrobyt obecnych mieszkańców z myślą o przyszłości. Swoją pracą chcemy wykrzesać iskrę, która da mieszkańcom siłę i wiarę w to, że dobrze funkcjonujące miasto, zaspokajające potrzeby mieszkańców jest możliwe. Chcemy odwoływać się do tego, co czyni Cieszyn wyjątkowym: do tradycji, niezwykłej, tysiącletniej historii, wielokulturowości wpisanej w DNA miasta czy kapitalnego położenia w sercu Europy. Te atuty chcemy mądrze wykorzystać, aby stawić czoła problemom, które dzielimy z innymi małymi i średnimi miastami w Polsce – jak wyludnianie, starzejące się społeczeństwo, susze czy choroby cywilizacyjne. Sama infrastruktura i budynki nie wystarczą, by zapewnić dostatek obecnym i następnym pokoleniom. Potrzebujemy czegoś, co da nam wiarę, co napełni nas nadzieją na wspólną, bezpieczną przyszłość – deklaruje Joanna Wowrzeczka wraz z KWW Siła.

Dwa dni później – w ostatnią niedzielę lutego oficjalnie wystartowała kampania Komitetu Wyborczego Cieszyński Ruch Społeczny i Gabrieli Staszkiewicz jako kandydatki na burmistrza. CRS zdecydował się na spotkanie z wyborcami i sympatykami w sali „Domu Narodowego”, w czasie którego zaprezentował kandydatów do wszystkich okręgów (29 osób), przedstawił Program dla Cieszyna na lata 2024-2029 oraz podsumował osiągnięcia mijającej kadencji, gdzie posiadał większość w Radzie Miejskiej. Gabriela Staszkiewicz potwierdziła start w wyborach, gdzie będzie się ubiegać o drugą kadencję. Program CRS opiera się na kilku kluczowych obszarach: infrastruktury i komunikacji, jakości życia, promocji i turystyce, gospodarce i przedsiębiorczości. – Chcemy, aby nasze miasto rozwijało się, stając się miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a dobrobyt i rozwój są dostępne dla wszystkich – przyznaje Gabriela Staszkiewicz.

Szerzej o nadchodzących wyborach samorządowych napiszemy w marcowym wydaniu miesięcznika „Tramwaj Cieszyński”.

- reklama -