Energetyka Cieszyńska ma nowego prezesa

0
836
- reklama -

Grupa Tauron poinformowała dziś (8 sierpnia), że nowym prezesem Energetyki Cieszyńskiej został Wojciech Frank.

W piśmie czytamy: „Zarząd będzie pracował w dwuosobowym składzie. W poniedziałek (08.08.2022) na stanowisko prezesa powołano Wojciecha Franka, a na stanowisko wiceprezesa zarządu Jerzego Kucińskiego. Docelowo, po wypełnieniu przez Miasto Cieszyn zapisów porozumienia, planowane jest włącznie Energetyki Cieszyńskiej w struktury Grupy Tauron”.

– Sytuacja Energetyki Cieszyńskiej wymaga podjęcia szybkich, zdecydowanych działań naprawczych oraz wsparcia finansowego. Jednak podstawą i warunkiem koniecznym są działania w celu przywrócenia płynności finansowej spółki – mówi Wojciech Frank, nowy prezes Energetyki Cieszyńskiej. – Zabezpieczenie zapasów węgla na odpowiednim poziomie i zapewnienie dostaw ciepła dla mieszkańców Cieszyna w najbliższym sezonie grzewczym to nasz absolutny priorytet – wyjaśnia Frank.

Wojciech Frank na stanowisku prezesa Energetyki Cieszyńskiej zastępuje Damiana Hernika, który z cieszyńską spółką był związany od wielu lat, a przez ostanie 9 lat sprawował funkcję prezesa zarządu.

- reklama -

Tydzień temu (02.08.2022) zawarto porozumienie pomiędzy Miastem Cieszyn a Tauron Ciepło, które określa ścieżkę wyjścia z trudnej sytuacji spółki Energetyka Cieszyńska i ma na celu zmianę modelu zarządzania spółką. Warunkiem koniecznym jest realizacja szeregu działań, których musi dokonać Samorząd – w tym Rada Miejska – aby przeprowadzić wymagane zmiany w spółce Energetyka Cieszyńska.

Wojciech Frank jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada licencję Zarządcy Nieruchomości, certyfikat kompetencji w transporcie drogowym rzeczy i osób, uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji kierowniczych w budownictwie.
Frank posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu firmami prywatnymi oraz spółkami z udziałem Skarbu Państwa oraz radach nadzorczych tych spółek m.in. w branży górniczej, transportowej, ciepłowniczej. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. Gospodarki Mieszkaniowej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Od września 2020 był wiceprezesem TAURON Ciepło.

Jerzy Kuciński jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada ponad 34 letnie doświadczenie pracy w spółkach związanych z ciepłownictwem. Staż rozpoczął w Południowym Okręgu Energetycznym w Katowicach, następnie pracował w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju pełniąc tam funkcję Głównego Energetyka – Kierownika Działu Kontroli Eksploatacji. Po zakupie przez PGNiG Termika S.A. połączonych spółek: Spółki Energetycznej Jastrzębie S.A. oraz PEC S.A. w powstałej z połączenia spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A. od 2017 do maja 2021 roku pełnił funkcję Dyrektora Biura Utrzymania Ruchu. Od czerwca 2021 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Tauron Ciepło.