Spotkanie z Pawłem Czerkowskim

0
1017
Książka Pawła Czerkowskiego ukazała się w Wydawnictwie "Dobra Prowincja". fot. Rafał Soliński
- reklama -

Gościem Biblioteki Miejskiej w Cieszynie będzie w środowe popołudnie felietonista Paweł Czerkowski. Pretekstem do spotkania jest jego najnowsza książka, zatytułowana „Balans. Felietony Cieszyńskie”.

Paweł Czerkowski felietony pisze od 2016 roku, początkowo publikował je na lokalnym portalu oraz na łamach prasy, później zdecydował się na stworzenie własnego bloga – „Swoją drogą”. Pomysł, aby z wybranych tekstów stworzyć książkę, pojawił się w głowie wydawcy – Andrzeja Drobika. „Balans” ukazał się drukiem pod koniec zeszłego roku w Wydawnictwie „Dobra Prowincja”.

„Balans. Felietony Cieszyńskie” to już druga książka w dorobku autora. – Tworzę regularnie, komentuję zarówno bieżące wydarzenie, jak i odnoszę się do nieznanych szerzej historii i ciekawostek. Z doświadczenia wiem, że pisanie o Cieszynie musi być dobrze wyważone, staram się ten tytułowy „balans” odnajdywać od kilku lat, myślę więc, że moja miłość do tego miasta także w literackim wymiarze jest już dojrzała – mówił o swojej książce tuż po premierze.

Spotkanie, które z autorem poprowadzi jego wydawca, rozpocznie się w środę w cieszyńskiej Bibliotece Miejskiej o godz. 17.

- reklama -